Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez szívritmuszavar lehet?

Ez szívritmuszavar lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 42 éves nő vagyok, nem dohányzom, nem iszok, normál a testsúlyom (na jó 2-3 kg felesleg), napi 1-2 csésze gyengébb tejeskávét iszok.


Pár napja időnként rámtör egy-egy fél óra, órára, több órára, hogy a szegycsontom mögött, inkább picit jobbra, de gondolom a szívem - begyorsul valami pár másodpercre. A pulzusomon nem érzek ilyenkor változást, de a szegycsontomnál szinte kiugrik a bőröm, annyira érezni. Pár másodperc, elmúlik, majd 2 perc múlva ismét.

Elalvás előtt fekve is.

Nem pánikolok sem előtte, sem közben.


Mi lehet ez? Erdemes orvoshoz menni? A szivritmuszavarnál pulzusnál is kitapintható ez a sok kis gyors ütés?


2020. okt. 16. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szívritmuszavarnál a pulzus is változik (pl. kimaradnak ütések). Szerintem valami mást érzel, de persze telefonon megkérdezed a háziorvost, az sosem árt, és egy szűrővizsgálat jellegű EKG sem.
2020. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben 24 vagy 48 órás holter-vizsgálat lesz valószínüleg.
2020. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Általában leráznak egy ekgval, jobb helyeken csinálnak uht.

Nekem is van ritmuszavarom, időnként össze vissza ver. Csak abból jöttem rá, hogy nem az én kérdésem, hogy tudom használni az ikes igeket. :D

2020. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jól van no 3-as...:D Elég nagy volt a nyüzsi körülöttem, amikor írtam...
2020. okt. 17. 23:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Mára már jóval ritkábban éreztem. Bár most meg bal mellem bal alsó szegletéből is volt pár ilyen gyors pulzálás - de inkább nem is figyelek már erre ennyire. Tornát jól bírom, úgyhogy gondolom, nagy baj nincs.
2020. okt. 17. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Kálcium magnézium 2:1 aranyban sokat segíthet.
2020. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, de nem pontosan ilyen. Felgyorsult 2 másodpercre, aztán két három nagyon lassú ütés, mintha órák teltek volna el, aztán megint gyors. Ez tartott olyan 10 percen át. A frász jön ilyenkor az emberre. Még előtte volt EKG meg szívultrahang, extra ütések miatt, de semmit nem találtak, némi meszesedésen kívül. De az orvos is olyan mint az autószerelő, csak ha bedöglik a kocsi utána tudja pontosan na az volt a baja. Addig meg találgat, és kicserél minden mást, mi meg fizetünk.
2020. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Q10et adtak rá a kardiológián. 3 hét szedés után is volt. Szóval nem tudom. Még várom a csodát.
2020. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!