Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy kis felmérés. Szerintetek...

Egy kis felmérés. Szerintetek be kéne zárni az iskolákat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 12:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
53 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Az oktatás ideiglenes megszüntetése hosszabb távon több rosszat tesz, mint a vírus. Inkább azokat az egyéneket kellene elzárnunk, akikre veszélyes lehet a betegség.
2020. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Egyetemista vagyok, az óráim fele online, fele jelenléti. Jobb lenne, ha csak online lenne, és nem kéne 2 napra felutaznom az egyetemre. Sok értelme nincsen, közben meg fosok, hogy összeszedem a vírust, és átadom a szüleimnek. Ráadásul az egyetemen mindenféle nép van, az ország minden pontjából jönnek-mennek emberek, simán lehet hurcolni a vírust. Szóval szerintem ekkora számoknál érdemes lenne teljesen online tanításra áttérni, az egyetemeknek lenne a legkönnyebb.

Általános és középiskola már teljesen más tészta. Ott szerintem elég csak területileg, ha felüti valahol a vírus a fejét, akkor 2 hétre online legyen. Bár középsulikban is vannak bejárósok, de ők többnyire a közelből mennek, kisebb a veszély. És náluk nehezebben lehet megoldani a távoktatást, szóval azokat nem érdemes központilag bezárni. Kisgyerekek felügyeletét is nehéz megoldani.

2020. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a kozepiskolakat, gimiket es egyetemeket mindenkepp. Ezt varjuk mar legalabb 2-3hete! Ahogy a kornyezo orszagok is mind megleptek, mi is megfogjuk. Szerintem az oszi szunettel.
2020. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Én is egyetemista vagyok, 2. hozzászóló táborát erősíteném.

Nagyon sok külföldi diák jár hozzánk, bizonyos órákon össze is vagyunk zárva. Azért kell fenntartanom az albérletem, hogy heti 3 órára bejárjak. Emellett órákat utazom a lakhelyem és az egyetem városa között. A tömegközlekedés plusz veszély és félek, hogy szüleimnek/idősebb rokonaimnak átadnám, de azt sem lehet tudni biztosra, hogy fiatal szervezetre teljesen veszélytelen volna..

Szóval igen, az egyetemeknek távoktatáson kellett volna maradniuk. Érdekes, hogy mikor fele ekkora baj volt, akkor online oktatást vezettek be.

2020. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Általánosokat nem, mert a szülők már nem hiányozhatnak a munkahelyükről, de középiskolákat, felsőoktatást nyugodtan bezárhatnák, mehetne online a tanítás.
2020. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Az általánost meg a szakmunkást azt nyitva kellene hagyni. A sok kis zsánklód azt várja hogyan lehet majd lógni köszönhetően a koronának. Nem és nem! Menjenek csak az iskolába.
2020. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem lesznek bezárva és ez így helyes. Elhanyagolható hatása van a járványra. Aki meg egyetemista korosztály, inkább azon gondolkodjon a gólyatáborozás meg az Adria az miért volt olyan fontos?
2020. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
#7 Nagyon jól megy az általánosítás. 2-es vagyok, se gólyatáborban nem voltam (főleg mert másodéves vagyok), se az Adrián, nem úgy mint egyes politikusok. Amúgy 4-hez hasonlóan nekem is fenn kell tartanom egy albit 2-3 napért. Szóval ez így nem vicci.
2020. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Te is általánosítasz. A 2% fertőzöttből a maradék 98%-ra.

Az albérlet kihasználtságának meg mi köze ahhoz, hogy eü okból kell-e suli vagy nem? Mellesleg, ha heti 5 nap miatt kéne, akkor is ennyibe lenne, ez nem pluszköltség.

2020. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

"Te is általánosítasz. A 2% fertőzöttből a maradék 98%-ra." Mivan? :D

Amúgy nem mindegy. Ha online indult volna a félév, akkor nem béreltem volna albit. Előtte kolis voltam. Nagyon sok embert nem vettek fel koliba, mert kevesebb lett a férőhely a vírus miatt, és sokan arra vártak, hogy bejelentik, hogy online lesz megint, és nem kell albit bérelni a semmiért. Azért elég szar érzés, ha 50k-t ki kell dobnod havonta. Most már persze tök mindegy, ha bezár a suli, az albit ugyanúgy fenn kell tartani, mert valszeg kövi félévben sem vesznek fel koliba, meg mert odaveszne a 2 havi kaució, ha a szerződés lejárta előtt lelépsz.

Az albit figyelmen kívül hagyva, logikátlan, hogy vannak jelenléti órák is 1000+ napi fertőzésnél, miközben tavasszal 10 ember miatt bezártak mindent. Most akkor döntsék már el, mennyire veszélyes a vírus. Vagy ne legyen semmi korlátozás, vagy csinálják normálisabban, mert ez a félmegoldás nem hatékony, ahogy azt a számokból látni lehet.

2020. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!