Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a párom odafigyeljen az egészségére?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy alap betegsége, ami egyelőre nem súlyos. A szívével van gond. De nem foglalkozik vele, nem megy el orvoshoz, hiába mondom neki. Sokszor van rosszul miatta, néha nagyon is. Ráadásul erősen allergiás is, és azzal sem foglalkozik. Nem hajlandó semmit tenni ellene, még egy nyamvadt orrsprayt sem fúj az orrába...

Pedig látom, hogy nagyon szenved ezek miatt. De egyszerűen nem tudok rá hatni... Mindig azt mondja, hogy nem fogja 'mérgezni' magát gyógyszerekkel. Hogyan tudnám kinyitni a szemét, hogy ez így nem jó?



2020. okt. 17. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy. Saját kárán tanul az ember. Nem mindenki lehet eléggé okos és értelmes ahhoz, hogy felfogja, a gyógyszer nem az ördög műve.
2020. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy közeli rokonom. Dohányos. Már nem tud járni az erszűkülettől a sarki boltig kétszer meg kell állnia a fajdalmak miatt. Nem megy orvoshoz.....nincs mit csinálni. :( dohányzásról nem is beszélve. Nem hagyja abba. Felajánlhatod hogy elkíséred az orvoshoz. De ennél többet nem tehetsz. Az allergia azért nem a világ vége. A szívbetegség az neccesebb ha komoly.
2020. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apámnak is vannak mindenféle gondjai és ő sem akart soha az orvoshoz menni, vagy gyógyszert szedni. Ajánlottunk neki természetes készítményeket, vitaminokat, táplálékkiegészítőket. Sokáig ellenkezett, de szép lassan kezdte elfogadni. Előszőr csak C-vitamint, abban nem látott semmi kivetnivalót és finom is. Aztán D-vitamint, az is a reggeli rutinjához tartozik már, hogy elrágcsál egy tablettát. Azóta már a Q10-et is beszedi rendszeresen a szíve miatt.

Ha a párod nem akarja mérgezni magát patikai gyógyszerekkel, akkor valahogy rávehetnéd, hogy adjon egy esélyt az alternatív módszereknek is.

2020. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Próbáltam a vitaminokra is rávezetni, hogy sokat segíthetne,de azokat sem hajlandó szedni. Sőt, gyümölcsöt és zöldséget sem fogyaszt...

Egyébként aortabillentyű elégtelensége van, ami komoly probléma. Valahogy muszáj volna megérteni ezt!

2020. okt. 18. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
A komoly probléma akkor rá kell venni valahogy. Nézz utána mi vár rá ha nem kap orvosi ellátást és próbáld vázolni a képet. Nekem kéthegyű billentyű elégtelenségem van de az nem minősül betegségnek tüneteim sincsenek.
2020. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én se vagyok orvos párti, de ha ezek a panaszai, és megvan az alapbetegség, időnként meg kell nézetni.fáradékonyság, fulladás, szapora szívdobogás, lehet enyhe akkor nincs teendő. De ha súlyos műteni kell, mindenképp ellenőrzésekre kéne járnia. Én rühellem az orvosokat, és a gyógyszereket, de az ő helyében csak lemennék.Az a baj ezek hirtelen jönnek, mikor nem számít rá az ember, szívrohamra gondolok.
2020. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!