Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat ennyire a hátam?

Mitől fájhat ennyire a hátam?

Figyelt kérdés
Már több hete fáj a hátam és a derekam együttesen, az elején csak hébe hóba néha fájt egyszer ez, egyszer az. El is mentem orvoshoz, elküldött gerinc röntgenre, kiderült, hogy mérsékelt izületi kopásom van.. Nem kaptam rá semmit, azt mondta az úszás jó rá, de ugyebár én úszni nem tudok. Innentől rosszabb lett, nekiállt fájni a hátam, és a bal lapockám mellett találtunk egy érzékeny pontot.Nem tűnik csomónak, csak egy sima izomnak, viszont szerintem onnan indul ki az egész, néha a bal kezem is bezsibbad. Elmentem megint orvoshoz, annyit mondott nekem, hogy az ember 20 éves kor felett már kopik, kenegessem dologittal. Hát, már hétvége óta nagyon szenvedek, ma már hajnalban is felébredtem a fájdalomra. Használtam speciális párnát is, de nem hiszem hogy a fekvéssel lenne gondom...Kenegetjük 3 féle kenőccsel, flektort iszom, de csak enyhíti a fájdalmat, el nem tűnteti. Holnap próbálkozom meg egy másik orvossal, de ha addig valakinek lenne valami jó ötlete, hogy mi lehet ez, nagyon hálás lennék. Köszönöm előre is. 22/L

2020. okt. 21. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kezdj egy jógázni, ha nem sportokat...a nyújtások ès a vázizmok fejlesztèse nagyon fontos.
2020. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mitől fájhat a hátad, és szerintem itt senki ne fogja megmondani. A fájdalomra viszont nem a dolgit a megoldás. Én a helyedben első körben keresnék egy gyógymasszőrt, ezzel párhuzamosan gyógytornászt, manuálterapeutát. Ezek a szakemberek segítenek neked a fájdalom csökkentésében. Ezek után pedig az előírt gyógytornát kellene végezned, végül pedig elkezdeni sportolni. Ha nem tudsz úszni, vannak felnőtt oktatások, én jártam olyanra, marha jó volt! Bár én tudtam úszni, csak a technikám tökéletesítése miatt mentem, de sokan voltak felnőttek, akik jártak oda, és nagyon jó hangulatú edzések voltak. Ajánlom még a gerinctornát, vagy a jógát, vagy ha szereted a keményebb edzéseket, akkor kettlebell. Ezek mind segítenek a hátadnak. Jobbulást.
2020. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem miért nem küldött gyógytornára. Az lenne a megoldás. Polifómra feküdj le hanyadt és próbálj óvatosan nyújtó gyalorlatokat csinálni. Kérj beutalót 10 alkalmas gyógytornára. Megtanulod a gyalorlatokat és utána csinálhatod otthon. A fajdalomcsillapító csak a gyomrodat teszi tönkre nem megoldás hosszútávon. Fiatal vagy ehhez még.
2020. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
És tanulj meg úszni nem késő az sosem!
2020. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakszerű gyógymasszázzsal valószínűleg eredményesen lehet enyhíteni a tüneteket. Ebben tudok segíteni. Ha az érzékeny pontból kisugárzó fájdalom indul, akkor egy triggerponttal lehet dolgod, abban is. Ott akár nagyobb javulás is elérhető (akár!). Egyébként hasznos ötlet, hogy kérjél beutalót gyógytornára, illetve hogy tanulj meg úszni, egyebek között életmentő is lehet.
2020. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a jo tanacsot, esetleg ha a masodik orvos sem mond semmi erdekeset, akkor utana fogok erdeklodni a gyogytornanak, es a masszazsnak, viszont gyermekkori traumam vegett sajnos az uszas semmi fele keppen nem opcio.
2020. okt. 21. 12:28
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Rendszertelen nemi élet
2020. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Medencében azért akkora baj nem érhet pláne ha leér a lábad. Aeni kéne ennek egy esélyt.
2020. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mikor mész orvoshoz?
2020. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ennek az egynem nem fogok sajnos tudni eselyt adni, konnyu ezt igy mondani annak, akit nem ert semmilyen ehhez hasonlo bantodas :D Nem szeretnem kiteregetni ezt, tehat szalljunk le a temarol.


Ma megyek orvoshoz delutan, remelem segit ez az orvos, mert mostmar kinzo fejfajasom is van, orulok nagyon.

2020. okt. 22. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!