Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csillagozott a THS a vérvételi...

Csillagozott a THS a vérvételi papíron, kéne aggódni?

Figyelt kérdés
Egyedül a THS volt becsillagozva, meg a monicta. THS-nél 5,688 van a renferencia tartomány meg 0,350-4,940. Ez soknak számít, vagy még jó? Mit jelent amúgy a THS, mihez van köze?

2020. okt. 22. 15:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*monocita

*referencia

bocsi :)

2020. okt. 22. 15:16
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

google már rég kidobta volna, ha oda írod be....


Amúgy az agyalapi mirigy működését mutatja, és a pajzsmirigy működését.

Egy enyhe pajzsmirigy alulműködésed van.


Kérdés, hány éves vagy, és éppen babatervezés van-e nálatok...


Ha nincs, akkor erre még nem adnak hormonpótlást.

Ha viszont gyereket szeretnétek, akkor a nőgyógyász + endokrinológus meg fogja mondani, hogy mi a teendő.

2020. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Thyreoideastimuláló, másnéven pajzsmirigyserkentő hormon.
2020. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

A TSH értéke önmagában semmit nem jelent. Napszakonként is változhat. Ahhoz, hogy a pajzsmirigy működéséről reális képet kapj, kell fT3, fT4, aTPO, aTG + pm. ultrahang.

De ezeket csak szakorvos írhatja ki.

2020. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tervezek még babát, párom sincs még :D.

amőgy 23 és lány vagyok

köszi az eddigi válaszokat :)

2020. okt. 22. 15:33
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Nézesd meg máshol is, csak akkor fogadj el gyógyszeres kezelést, ha másik helyen ugyanez az eredmény jön ki. Nekem is ez volt egyszer, hogy több vagy kevesebb volt a kelleténél a TSH, megnézettem máshol is, ahol meg teljesen jó eredmény jött ki, azt mondta erre az orvosnő, hogy biztosan rosszul voltak beállítva a gépek. Hogy miféle gépek nem tudom, biztos valami gép értékeli ki. Na, mindegy.

Szóval egy eredmény, nem eredmény. Ne higgyj el mindent.

2020. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
rendben. :) előtte mindenestre háziorvoshoz is viszem, hátha mond valamit erről.
2020. okt. 22. 15:37
 8/14 A kérdező kommentje:
amúgy a sok hajhullás, fáradékonyságnak is köze lehet ennek? egy ideje észlelem ezeket és korábban nem hullott ilyen szinten a hajam, hogy amikor mosom akkor ilyen csomók maradnak a kezemben, fésűn is egy gombóc hajat össze lehet szedni 1 hajszárítással. Másik meg a fáradtság, álmosság. Olyans zinten álmos vagyok néha hogy nem bírok kikelni az ágyból, még ha kialudtam magam akkor is álmos vagyok utána.
2020. okt. 22. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a hajhullás, a fáradékonyság lehet a pajzsmirigy alulműködés jele.

Nekem 16 volt a TSH-m, amikor ilyen tüneteim voltak... Meg a vas értékem volt még kimutathatatlan, 1 alatt...

2020. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el addig ezeket...

[link]

[link]


[link]

2020. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!