Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agyhártya gyulladás vagy más?

Agyhártya gyulladás vagy más?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 3 hete voltunk kirándulni majd, talaltam egy kullancsot a hajamba, de meg nagyon kicsi volt, es nem is biztos hogy megcsípet. Másnap este Borzasztóan fájt a fejem, elmentem orvoshoz aki azt mondta arcüreg gyulladas. A fejfájás nem múlt el 1 hét múlva se, majd elmentem a neurológiára a vérvétel és CT is negatív. A fejfájás párnapra elmúlt, majd most nyakfájásom és bal karzsibbadásom van, neha beszúr a fejem. Az orrom folyik, és néha el van dugolva, 37,4C a hőemelkedésem. Gyenge vagyok, és kedvtelen. Szerintetek agyhártya gyulladás vagy elkaptam a nyavajás koronát?

2020. okt. 23. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A kullancs-encephalitis lappangási ideje 7-14 nap, így nem valószínű.
2020. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne PCR tesztet kérni az orvostól. Nagyobb az esélye a koronának vagy sima influenzának, megfázásnak. Vagy akár elfajulhatott az arcüreggyulladásod. Azért figyeld magad folyamatosan! Úgy tudom, agyhártyagyulladással nagyon magas a láz.
2020. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha agyhártyagyulladás lenne már nem írnál ide. És egyáltalán nem jár lázzal. A lányomnak kétszer volt, tudom mi a lefolyása.
2020. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De, az agyhártyagyulladás általában magas lázzal jár, nem véletlen hívták régen agyláznak. Persze nem minden esetben.
2020. okt. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jade93 válasza:
Szia! Nekem is néhány hete el kezdett fájni a fejem meg a nyakam. Én is voltam Ct-n meg egyéb vizsgálatokon. Kb. 3 hónapja a torkom is fáj. Most 4 napja meg az orrom dugult el, tegnap kaptam meg a pozitív PCR-omat. Úgyhogy simán lehet korona is.
2020. okt. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó sajnos azóta se vagyok jobban.Sokszor a nyaki izmom bal oldalon hirtelen beszokot rángani.Olyan fura érz3s mintha elpattana egy ér.Sokszor azt hiszem agyvérzést kapok.De lehet hogy a stressz miatt van mert anyira megvisel már engem a fájdalom.
2020. okt. 26. 05:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderult vegul, hogy mi okozta? Jobban vagy?
2023. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!