Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség laboreredmények...

Segítség laboreredmények értelmezésében?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, és a diagnózisom vashiányos vérszegénység. Értetlenül állok a dolog előtt, mert a vörösvértestszám, a hemoglobin, hemotokrit, MCV, MCH szintek rendben vannak. A legutóbbi, aminek alacsony szintje vashiányos anémiára utalna, egyenesen magas. Viszont vannak számomra nagyon aggasztó értékek, mint a:

GOT 41 (<31)

GPT 41 (<31)

GGT 94 (<32)


Ezek nagyon kívül esnek a normál tartományon, és nem tudok semmit róluk laikusként, csakhogy legjobban a májhoz köthetőek (de lehet, tévedek). Ezeken kívül még magasak a neutrofil granulocita és a monocita, illetve alacsonyak a karbamid és limfocita értékek.

Nem tudom ebből hogyan született ez a diagnózis.

Mindenesetre meg vagyok ijedve.

Hétfőn persze egyeztetek időpontot háziorvossal, de addig is hátha valaki tud mondani valamit..



2020. okt. 23. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi okozhat kilengő májenzim-értékeket, ezek pedig nem annyira magas számok.
2020. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, 3 évvel ezelőtt az összes májenzim-értékem 1000 felett volt. Elvileg hepatitisem volt, ami csodával határos módon 3 nap alatt elmúlt, nem mellesleg tünetem se volt.
2020. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 100as ggt-m, a doktornő kérdezte iszom e? Mondtam hogy persze, vizet és gyümölcslevet. Egy hónap múlva normális volt minden érték. Nem tudom mitől volt.
2020. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tesztek nagyon érzékenyek, egy ilyen minimális elváltozás nem sokat jelent. Izomláz esetén is növekednek.
2020. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
..de jó:) Köszönöm szépen a válaszokat! Automatikusan úgy közelítettem meg, hogy ha valami a normál érték háromszorosa, akkor lehet nagy a gond..jó, ha utánakérdez az ember, mielőtt eltemeti magát :D
2020. okt. 23. 22:54
 6/8 anonim ***** válasza:

TVK (teljes vaskötő kapacitás) van a leleten?


Ha a neutrofil és a monocita magas az azt jelenti, hogy közelmúltban volt/éppen zajlik egy bakteriális fertőzés.


A három paraméter amit konkrétan kérdezel májenzimek, a kicsit megemelkedett szintjüktől nem kell megijedni. Bármit jelenthetnek, akár olyan banális dolog is okozhat kicsit emelkedett májenzim szintet, mint egy egy fogamzásgátló gyógyszer szedése.


Ez nem egy olyan laborlelet ami nagy megijedésre okot adna.


[link]

[link]

[link]

2020. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen érték még semmit nem jelent. Ez nekem is volt már rosszabb, aztán egy hónap múlva a következő vérvételnél meg teljesen jó volt.
2020. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5 Igen, 64 umol/l, rendben van.


Rendben, köszönöm, akkor nem ijedezem:)

Nem tudtam, mekkora emelkedés adna aggodalomra okot.


Akkor háziorvossal sem érdemes átbeszélnem a dolgot, annyira bizonytalan a megemelkedett szinteknek az oka?


Nem volt/nincs olyan bakteriális fertőzésre utaló tünetem, amire magamtól felfigyeltem volna.

2020. okt. 23. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!