Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szaglásom, ízlelésem megszűnt,...

Szaglásom, ízlelésem megszűnt,lehet hogy covidos voltam?

Figyelt kérdés
Ifjabb koromban sszinte mindegyik megfazasnal, influenzánál elment az ízlelésem, meg a szaglásom is. Lehet, hogy akkor én már átestem a covid fertőzésesn és védett vagyok? Mert a későbbi megfázásaim során ez a tünet többé már nem jelentkezett.

2020. okt. 24. 04:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet. Nem vagy védett. Tartsd a távolságot és viselj maszkot.
2020. okt. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Igen, valoszinuleg elkaptál egy 20 evvel kesobb megjelent virust.
2020. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy covidos voltam-e ifjabb koromban, amikor felsőlégúti megbetegedésem volt, és nem éreztem sem ízeket, sem szagokat. Ha jól tudom koronavírus a 60 as évektől létezik, tehát a 80 as években simán lehettem covidos, hiszen a fenti tüneteim jelentkeztek, lázzal, köhögéssel, izomfájdalmakkal... stb.
2020. okt. 24. 07:56
 4/36 A kérdező kommentje:
2 esnek. Nyilván nem a covid 19 et kaptam akkor el, hanem mondjuk a covid 86 öt.
2020. okt. 24. 08:00
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle egyszerű nathanak is lehet tünete a szaglás és izerzekeles elvesztése. Akkor mit kell variálni?
2020. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Felfedezése Szerkesztés

Az első koronavírusokat az 1960-as években fedezték fel. A legelső egy csirkéket fertőző bronchitis-vírus volt, majd megfázásban szenvedő betegek orrüregéből izoláltak vírusokat, amelyek a humán koronavírus 229E és OC43 elnevezést kapták (HCoV-229E, HCoV-OC43).[4][5] June Almeida skót tudós ismerte fel 1964-ben, hogy az eleinte influenzavírusnak gondolt minta elektronmikroszkóp alatt jellegzetes képet mutat: a szürke, kerek foltokat apró, küllőszerű képződmények veszik körül. A látvány napkoronára emlékeztette őt, ezért kollégáival koronavírusnak nevezték el, és később hivatalosan is ezt a nevet kapta a víruscsalád.[6]

2020. okt. 24. 08:09
 7/36 anonim ***** válasza:
32%
Tehát covidrol szó se volt.
2020. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
5 nek. Nekem nem egyszerű náthám volt. Komoly lázam, köhögésem hónapokig, izomfájdalmakkal, és sem szaglásom, sem ízlelésem nem volt. És ilyen többször is volt már nekem régebben. Mostanában ha influs vagyok nem megy el az íz, szaglás, de ifjabb koromban gyakorta megtörtént.
2020. okt. 24. 08:14
 9/36 A kérdező kommentje:
7 nek. Covid=koronavirus. Csak a té nyek miatt.
2020. okt. 24. 08:16
 10/36 anonim ***** válasza:
66%
Nem. A koronavírus a vírusok egy típusának a megnevezése, a covid pedig az ilyen vírus által okozott betegség.
2020. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!