Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felelősségérzetem van a...

Felelősségérzetem van a koronavírusban?

Figyelt kérdés
Már a járvány eleje óta mindent betartok, nem tulreagalva, egyszerűen odafigyelve a dolgokra. De pl most, hogy kezd eldurvulni a mostani időszak, olyan gondolataim vannak néha, hogy “én tehetek róla “ , pl ha talalkoznek tünetmentesen ügyfelekkel, vagy idős rokonokkal, tudtomon kívül. Gyakorlatilag nem is tehetnék róla, mégis bűntudatot érzek néha. Szó szerint munkában is március óta a pofámon van 8-9 órában minden nap a maszk, fertőtlenítek magam után, körül stb. Mégis miért érzem mégis ezt, mikor egyedül maximum a drága Kínai kormányt lehetne okolni, hogy szabadjára engedte a dolgot? Lassan egy éve elnézem, ahogy az arcomba nevetnek munkában, néhány vírustagadó ügyfél,hogy mi milyen birkák vagyunk a “szájkosarunkban” stb. Értsd idősebb, minden problémával küzdő emberektől kapjuk. Ha ők így állnak hozzánk olykor, akkor miért én érzem magam felelősnek bármiben is? Kicsit túlaggódom és tudat alatt(felett😀) féltem az idős rokonokat ? 25F

2020. okt. 24. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Emberek vagyunk, mindannyian hibázunk. Nehéz lenne az élet, ha minden egyes hibánkért bűntudatot éreznénk.
2020. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Hatott az agymosás, a rendszernek kiválóan megfelelsz.
2020. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak a média által felkorbácsolt szorongás, te megteszed ami tőled telik a többivel ne foglalkozz. Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a vírusról szóló híreket.
2020. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. okt. 24. 19:05
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
agymosás :S
2020. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Itt a D-vitaminban látják a megoldást. https://www.youtube.com/watch?v=mh9nPGKV0ts
2020. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
2020. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez a lényeg, hogy alaptalanul bűntudatot keltsenek a hiszékeny emberekben.
2020. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Melyik fajhoz sorolod magad? Denevér vagy tobzoska? :)
2020. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként két hete pozitiv vagyok.. nem kellemes érzés . Karanténban vagyok régóta .
2020. okt. 28. 18:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!