Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ha székletben vannak...

Normális ha székletben vannak sötétebb színek is? 22F

Figyelt kérdés

Napjában 2-3 szor megyek nagywc-re olykor előfordul viszont, hogy sötétebb színek is vannak a végtermékben se nem fekete se nem piros csak szimplán kicsit sötétebb széklet árnyalat? Ez normális és nem valamiféle daganatnak a tünete? 22 évesen úgy tudom nagyon csekély az esélye annak, hogy bél tályéki daganata legyen az embernek.

Néha laposabb is a székletem ugy értve, hogy nem henger alakú hanem kicsit laposabb.. Nyugtassatok meg kérlek, eléggé hipochonder is vagyook és kivagyok már ettől nagyon. pár hetes labor eredményemen minden jó volt és a gyomor tükrözés is negatív lett. Ezen tünetek mellett van esély rá hogy daganatom van és amiatt van sötétebb árnyalat a székletben? Köszi ha végig olvastad!



2020. nov. 1. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sötét, már szinte teljesen fekete, szurokszerű széklet utalhat a tápcsatorna felsőbb (tehát nem végbél) részének vérzésére. Ha a tükrözés nem mutatott eltérést, fájdalmaid sincsenek, a helyedben megnyugodnék. 20f
2020. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincs sem fájdalmam, sem szorulás-hasmenés váltakozás, sem teljesen sötét széklet, akkor kicsit talán megnyugodtam.. :)
2020. nov. 1. 13:38
 3/4 SAMpernatural ***** válasza:
valóban , ha nincsenek panaszok akkor nem kell aggódnod, normál körülmények között a táplálék is befolyásolja az színét...
2020. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a táplálék nagyon befolyásolhatja, ezt én is mefigyeltem!

sosem kakilunk 2 ugyanolyat, ez normális. hol sőtétebb, hol világosabb barna, lágyabb, keményebb..

2021. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!