Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyakran cserélitek le...

Milyen gyakran cserélitek le a maszkot ?

Figyelt kérdés
Nem a mosható maszkokra gondolok, akik azt hordanak, hanem aki másfajtát hord pl eldobhatót azok hány maszkot használtak az idén eddig?

2020. nov. 2. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Én május elején kezdtem el használni annak júliusban elszakadt a gumija így újat kellett vennem, amit akkor vettem azóta azt használom. Egyiket sem mostam ki soha.
2020. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Boltba 4-5x felveszem ugyanazt, mert ott nem használom sokáig. Az Sztk-ba is kellett mennem, oda csak 1x használtam. Egyszer nagy tömegnyomorban kellett vonaton utaznom kb 1 órát, azután is leselejteztem a maszkom. Ez a sebészmaszkra vonatkozik.


Van N95-ös maszkom is, 4 db, abból eddig egyet használtam. Két használat között 70 fokon sütöm fél órát, az elvileg fertőtleníti (mosni nem szabad). Sajnos nem csak a koronavírus miatt kell aggódni, baktériumok is elszaporodhatnak rajta.

2020. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én rendes minőségű textil maszkot használok, és már 2,5 hónapja megvan, rendszeresen mosom, fertőtlenítem. Semmi baja nincs! :)
2020. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű kék maszkot napi szinten cseréltem, illetve azok is kibírtak egy mosást és akkor 2x lehetett hordani.

Egy ideje viszomt textilmaszkom van, sokkal jobb, bár azt is mosom minimum 2 naponta. Azért nem naponta, mert mostanában nincs rajtam egész nap, de amíg be kellett járni egyetemre, addig naponta mostam. Most sokszor csak fertőtlenítővel befújom használat előtt, ha csak pár órát volt rajtam.

Amúgy jól bírja eddig. Forró vízben és antibakteriális szappanban mosom.

2020. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En eddig egyszer mostam ki a 3 textil maszkom. Igaz tobbszor kene de nem ez jar naponta a fejemben.

Lattam mar sok embert akinek teljesen retkes volt a maszkja vagy egy taxist aki csaknem a foldrol vette fel es ugy tette az arcara.

Szerintem ebbe a maszkos dologba fognak az emberek jobban belebetegedni nem pedig a covidba

2020. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!