Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A férjem sokszor be sem adja...

A férjem sokszor be sem adja az inzulint?

Figyelt kérdés

Nemrég megint sokat jár pisilni, sok folyadékot iszik (irreális mennyiségeket) nála ebből jöttünk rá 3eve h egyes típusú cukorbetegsége van. Akkor 40es cukra volt

Tehát feltunt ez megint egy kis ideje. Rá néztem a mérőjére (9-HI ig van minden benne csak jó nem) a másik h figyelem h mikor adja be az inzulint van h be se adja, vagy éves után 1 órával de keveset és közben nasizik.. 🙄

Erősen dohányos is. És megint fogyott szerintem. Folyton árpa nő a szemén, ami hamar kifakad de aztán újra elő jön.

Néha zsibbad a keze, olykor pottyoket lát maga előtt.

Már 8as cukornal hypozik. Rosszul van tőle.

Most elkezdett edzeni és fehérje port iszik, aminek utána néztem és pont nem neki való.. Van nagyon alacsony cukor tartalmú is, de ő olyat választott ami szerintem tömegnövelésre való. Dextróz és monohidrat tartalmú, neki is lehetne tömeget növelni, csak ugye minőségi zsírokkal. De nem érti..

Tehát most elküldtem h legalább vérvételre menjél el.

Kálium, koleszterin(mindegyik) magas, CK-nac magas, remélem jól írom.

HbgA1c ugye jogosan, magas 11%...

Mikroalbumin szintén plusz jelet kapott 12 a Referencia érték és neki 35...


Mégis mi lesz így a vége? Öngyilkos akar lenni??


Nem beszél róla, pedig minden megbeszélünk. Erről nem akar.



2020. nov. 2. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Add be neki te...
2020. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Apukám is cukorbeteg, sok mindent nem tudok szakmailag hozzátenni, de a mi helyzetünk így alakult: Nem evett rendesen, nem úgy, ahogy neki kellett volna, ugyanúgy étkezett, mint mikor nem volt beteg. Dohányzott és dohányzik még mindig, illetve ivott is. Az inzulint beadta mindig, de neki is hypo-s, magas cukrai voltak, 40nél megállt, onnan már nem írta ki az értéket a cukormérő, vagy nagyon alacsony volt neki. Sokszor keltem fel arra, hogy ül az ágyon, és magába nevet illetve tépi saját magát, és nyög, mint mikor az ember nagyon sír, de nem igazán jön ki hang a torkán. Vagy táncolt és ugrált, óriási szemekkel nézett rám, de nem látott engem, csak fényeket, az árnyékomat, és ez végigkísérte a gimis éveimet, csak mi ketten laktunk, volt, hogy arra mentem haza, hogy rosszul van vagy hogy elvitte a mentő. Nem tudom, miért nem figyelt oda magára, görcsöltek a lábai, kezei, iszonyatosan sokat evett, és iszonyatosan vékony volt.

Mivel nem tudok erről valóban szakmailag nyilatkozni, de biztos vagyok benne és én azt mondom, hogy más nem lehet: zsibbadt a lába, illetve egyszer beütötte az asztalba a lábujját, de míg meg nem nézte, fel sem tűnt neki, hogy el van törve. Most le van amputálva az egyik lába, egy csonk van a nadrágba, az is csak lóg rajta. Van műlába, de borzalmasan elkeseredett, és megkeseredett, sokan élnek műlábbal, és mindennel, tudom, de ő, aki tipikusan mindig ment, és sose volt egyhelyben, most kénytelen ezt tenni. Nem megy haza a nagyszüleimhez, mert szégyelli, ami vele történt.

Szóval hajrá, adja magának az inzulint.

2020. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ő élete, te nem élhetsz helyette. Persze segíteni akarsz. Sokan nem becsülnek meg dolgokat csak mikor nincs. Vagy meg kell ijednie, már járni se tud vagy ilyenek. Bár Apám abból se tanult , volt cukor szív aztán egyre rosszabb, mégis cigizett, meg a kicsi piák. De 70 évig így is elélt.És én se tudtam rá hatni, pedig mindent kipróbáltam, de ha a másik nem akar tenni, nem lehet.
2020. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2 es Elolvastam amit írtál, nem lehet könnyű neked. Én is a fiammal vagyok, még csak 15, de nagyon szarul érezném magam, ha ennyi fájdalmat okoznék neki, és aggódnia kéne. Megtennék mindent az egészségért ha nem is magamért érte.
2020. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem sajnáltatni szeretném magam, a viszonyunk amúgy sem túl jó, és már el is költöztem, de valóban nagyon rossz. Tavaly épp egy vizsgam előtt hívtak fel, hogy apukám nagyon rosszul van, és nem tud magáról, és teljesen felcsattantam a telefonba, hogy akkor ne engem hívjanak, hanem a mentőket, és addig legyenek ott vele. Rengeteget tanultam arra a vizsgámra, tudtam is, de nem tudtam teljesíteni akkor.

És nyilván nem apukám választotta ezt, és ő akarta így, de rajta múlt végig, mi lesz ennek a kimenetele. Ebből adódóan én nem értem azokat, akik hasonló helyzetben vannak, és nem tesznek semmit, de látják, hogy a környezet akar, és aggódik értük helyettük is.

2020. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem sajnálatból írtam, csak Apaként át tudom érezni jobban. És igen én se értem mért nem tesznek magukért, vagy legalább elhagyják a cigit piát stb.
2020. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Jézusom. Sajnálom h ezt kellett át élned apukaddal, gyerekként. :/

Köszönöm h írtatok.. A cigi a másik nála, nemtudja letenni a napi 1-1,5 dobozt elszívja

2020. nov. 3. 08:39
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus noncompliance (orvosi utasítást be nem tartó) hülyegyerek a férjed, már bocs.


Orvosként azt tudom leírni mi várható, veseelégtelenség, dialízis, amputációk, vakság, stroke, szívinfarktus stb.


Az ilyentől jobb most elválni amíg még nem teljesen emberi roncs, vagy pedig nagyon gatyába kell rázni. A 11-es HgbA1c kb azt jelenti, hogy totálisan nem érdekli az egész. Borzasztóan rossz érték. Esetleg egy pszichológust is érdemes lenne megkeresni vele.

2020. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Sajnos velem is alig beszél erről, egy pszichológus szoba se jöhetne nála.

Az a helyzet, hogy már a kapcsolatunk is megromlott, mert szabályosan idegbeteg bunkó sokszor..

2020. nov. 3. 10:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az atommagas cukrától önmagában lehet agresszív. Sajnos ezt neked kell lemeccselni vele. Itt két lehetőség van, vagy foglalkozik magával, vagy meghal. Pont. Ez nem az a helyzet, amikor hisztizni, lehet, mint egy kisgyerek. Sajnos a férjed, nagy esélyben tagadásban van, ő nem beteg, neki semmi baja stb. Ha a pszichológus nem jöhet szóba, akkor, vagy te tudsz segíteni neki, vagy egyéb családtag, vagy senki. Ha az utóbbi az eset, akkor viszont nem érdemes megvárni a végét.
2020. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!