Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ájulás alkalmával mi játszódik...

Ájulás alkalmával mi játszódik le az ember szervezetében/agyában?

Figyelt kérdés
Mitől lehet elájulni? Kinek milyen élménye(i) vannak ezzel kapcsolatban. Eddig egyszer a nagy meleg miatt nyáron ájultam el.

2020. nov. 3. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi az ájulás oka. Például a nagy meleg amit mondasz, kitágulnak, nagyon lecsökken a vérnyomás, nem jut elég vér az agyba, ezért a szervezeted úgy szünteti meg ezt a problémát hogy elájulsz, vízszintesbe kerülsz, így javul a véráramlás.


Nekem egyszer volt majdnem, hidegben nagyon megterheltem magam, szédültem, elsötétült minden, de én leguggoltam, és nem ájultam el.

2020. nov. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer majdnem elájultam, inkább félúton voltam. 3.-4. osztályos évnyitó volt, és akkor volt 30 éves az iskola, szóval a város főterén volt egy ünnepély. Aug 30-án, 38 fokban, tűző, délutáni napon kellett állnunk 1 órát... hát, nem kevesen feladtuk. :)
2020. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!