Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni hipohondria...

Mit lehet tenni hipohondria ellen? Múlt héten bebeszéltem magamnak, hogy vakbélgyulladàsom van , mai nap meg epegyulladàst diagnosztizàltam magamon dr google segítségével, mert néha fàj a jobb oldalam nem nagyon, de fàj.

Figyelt kérdés
Nagyim epebeteg és voltak is epekövei, félek, hogy én is az vagyok. Sajnos nagyon sok betegséget bebeszélek magamnak és olvasom a tüneteit és sokszor produkàlni is szoktam a tüneteket. Epém nem görcsöl, lázam nincs, meg tudom csinàlni a napi teendőek(takarítàs, levélsepregetés stb) Ha olyan nagy bajom lenne, akkor nyilvàn nem tudnám ezeket sem megcsinàlni. Reggel óta van ez. Tegnap ebédre ràntott gomba volt abból ettem este is. Létezik, hogy még mindig nem emésztődött meg és amiatt van? Nagyon pànikolok emiatt, mert nem akarok kórhàzba kerülni.
2020. nov. 7. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
KEress meg egy jó pszichológust és végeztess egy terápiát
2020. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a másokon látott tüneteket produkálom úgy félóráig. Tartsd észben, hogy képzeled a betegségeidet.
2020. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig tartsd észben, hogy hipohonder vagy. És úgy menj kórházba/orvoshoz ahogy idehaza az emberek szokták: majd ha kijön értük a mentő akkor mennek, addig nem.

Dr. Google-ben meg ne bíz, szerinte nekem már úgy 5x meg kellett volna halnom a tüneteim alapján.

2020. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, én éppen egy súlyos betegség és nagy műtét után lettem hipochonder. Előtte nem voltam az.
2020. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. jàrtam pszichológushoz màs okból kifolyólag, de érintettük a hipohondriàt is, de nem segített sajnos.


2. Tudom, csak eléggé nehéz, ha folyton jön valami új vahy hallok valami betegséget egyből a google és diagnosztizàlom magam után hetekig azon idegeskedem.



3. 4 éve nem voltam dokinàl. Kórházba meg 2001 óta amikor kaptam egy jó tüdő és mellhártya gyulladàst, gyerekintenzíven voltam vagy 1 hétig és majdnem megismerkedtem a Vészhelyzetből híressé vàlt intubàlàssal is. Szàmold ki hàny éves voltam akkor, most vagyok 26.

2020. nov. 7. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt gondolom egy párszor megkaptad már, de a google-n sosem szabad a betegségeket alapul venni. Valahogy ott minden apró tünetet a rákhoz, és egyéb súlyosabbnál súlyosabb betegségekhez vezet, amiknek nagyszázalékban semmi valóságalapja nincs. Hasznos a google, de nem mindenben.
2021. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!