Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit tud javasolni? Ez...

Ki mit tud javasolni? Ez mentális, vagy van valami szervi baj? Netán allergia?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy honnan kezdjem.

Alhasi fájdalmam van. Általában nem fáj, néha rámtör. Ilyenkor émelygek, szédülök, halál félelmem van. Egyszer el is ájultam, édesapám szedett össze, ugyanis nagy dolognál volt az eset. Hasmenés nem kíséri a hasfájást, csak néha kevésbé higabb állagú.

Volt, hogy annyira rámtört, bevittek ügyeletre és pánik zavart állapítottak meg. Kaptam nyugtatót és mondták, hogy akkor szedjem, ha érzem a rosszullétet. (Frontin 0,25mg)

Kb 1 hónap alatt 4x volt, amikor kifejezetten meg voltam ilyedve, hogy annyira fáj az alhasam és émelyegtem, hogy úgy éreztem meghalok. 2 esetbe nem segített semmit a nyugtató. Az egyiknél 10 perc után elmúlt. A másiknál 6 óráig kitartott az émelygés és a hasfályás. Irány az orvos, be küldött vérvételre. Vérkép teljesen jó. A vizeletnél volt egy nagyon eltért érték. Fehérvérsejt.: Ref.:2-4

Nekem 58 egység volt az érték.

Rosszullétnél mért cukorszint. 5.0-6.1 között volt mindig. Se több, se kevesebb. A vérnyomás legynagyobb mért rosszullétnél. 151/70 pulzus 74

A legkisebb 122/67 pulzus 59.

A rosszullét 100%ban a hasfájással jön. És van, hogy 2 nyúl bogyót tudok kieröltetni, és teljesen megszűnik a hasfájás. Nem erős hasfájások vannak. Mégis a halálomon érzem magam. Volt valakinek hasonló? Mi lehet a probléma? Mivel tudnám ezt orvosolni?

22/F



2020. nov. 9. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesmi panikrohamaim vannak, de van egy donto kulonbseg. Betegesen rettegek a hasmenestol, gyerekkori rossz emlek plusz idegek. Szoval nalam egy kobor hasfajas azonnal kivaltja ezt, mert panikba esem. Mikor jo idegallapotban volt igazi hasmenesem, nem jart ilyesmivel. Csak miota a gyerekkori emlek visszatert egyszer.

Szoval elvileg lehet, bar nem azonos az enyemmel.

2020. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bélgyulladásra nem gondoltak?
2020. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Arra gondolok, esetleg egy valos hasfajas kombinalodik es kivaltooka nalad az azonnali panikrohamnak. De akkor az idegeid is labilisak es valamiert faj tenyleg.
2020. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, mondjuk amit itt kihagytam. Észre vettem magamon, már 3 éve laktóz érzékeny vagyok, legalábbis gondolom. 2 pohár tej után hasmenésem volt. De fél éve nem iszom a tejet. Amikor hasmenésem volt nemfoglalkoztam vele, mivel szerettem a tejet. Még most is, de nagyon letettem róla. Annó viszont mondták, hogyha hasmenésem van tőle, akkor ne igyam, mert bélgyulladást kaphatok. De ezt éppen nem mondtam az orvoanak, mivel ez a rosszullét az után jelentkezett, hogy fél éve letettem a tejet, bár a teljtermékeket nem. Sajtot, joghurtot, tejszinhabot. De ezek olyan dolgok, hogy 1 hónapba 1x-1x.

És mikor letettem a tejet, nem azért tettem, mert már rosszul voltam. Hanem azért mert belegondoltam, hogy tényleg nem lesz jó vége.

2020. nov. 9. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasfájás és émelygés esetén gyakran lehet gondolni valamilyen (más panaszt nem okozó) vírusfertőzés okozta gyomor-bél hurutra, aminek során esetleg fokozott gázképződés is jelentkezik. Ezért érdemes otthon tartani széntablettát és Bolus adstringens tablettát. Ez utóbbi csersavat tartalmaz, ami megnyugtatja a beleket és antibakteriális hatása is van. Én érzékeny vagyok az ilyen hasi történésekre, de mivel három és félszer idősebb vagyok nálad, ezért nálam egy ilyen fajta kisebb fertőzéshez a vírusfertőzésekre jellemző egyéb tünetek is társulnak (izületi fájások, derékfájás, esetleg enyhe fogíny gyulladás). Többnyire nem egyszerre, hanem pár nap során változatos sorrendben követik egymást ezek a tünetek, amelyek aztán viszonylag rövid idő alatt eltűnnek. Gyomor-bél probléma esetén 1 tabletta Bolus adstringens és 5-6 széntabletta 1-2 órán belül érezhető javulást okoz.
2020. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!