Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megoldás szerintetek a koronav...

Megoldás szerintetek a koronavírus-járványra a védőoltás?

Figyelt kérdés

Mármint most eltekintve attól, hogy szoros határidőkkel (ámbár a szokásosnál valószínűleg sokkal több anyagi támogatással és így erőforrással) fejlesztik az oltóanyago(ka)t. Nekem sajnos az a benyomásom, hogy hiába lesz hatásos és mellékhatásoktól mentes, ha marad önkéntes, akkor nem adatják be elegen, és pont csak annyira fogja megakadályozni újabb járványok kialakulását, amennyire az influenza-oltások megakadályozták ezt az elmúlt évtizedekben..


Persze, pont az új volta miatt kötelezővé tenni meg szerintem is visszatetsző lenne..



2020. nov. 10. 10:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem megoldja, elérhető vele a nyájimmunitás, hogy ne tudjon terjedni.
Igen, a kórházak túlterhelődését legalább el lehet vele kerülni.
Nem, mert túl kevesen fogják megkapni ahhoz.
Nem, a mutációk miatt eleve nem is fog beválni.
Egyéb (válaszban kifejtett)
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem értesz hozzá. Infektológiai kutatások szerint ha a lakosság 1/3-a védett oltás által, akkor a legtöbb járvány megáll.
2020. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, feltéve, ha nem tudják áthidalni azt a jelenleg fennálló problémát, hogy az ellenanyagok pár hét, max. pár hónap alatt kiürülnek a szervezetből. Egyelőre elég életszerűtlennek tűnik 3 havonta oltatni magad, persze, ha csak ez lesz, hosszútávon az sem lehetetlen...
2020. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen tudatlan vagy. Ez ellenanyagok nem jelen vannak, hanem az immunrendszer limfocitáit tanítják meg arra, hogy ismerjék fel a betolakodót, amit a szervezet egy életre megjegyez. A himlőoltás sincs benned (mint hatóanyag), hanem a megtanított falósejtek védenek meg a további fertőzéstől.

Csodálatos, amikor egy ország minden polgára ért a focihoz és most mindenki infektológus lett csak azért, mert a fészbukon elolvasott egy hozzászólást, ami természetesen egy másik "infektológustól" érkezett.

2020. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem is lesz kötelező valószínű szankcionálni fognak sok helyen. Pl nem mehetsz edzőterembe, orvosi kezeléseket nem vehetsz igénybe, esetleg szórakozóhelyek, boltok is kérhetik vagy a munkáltató. Így kénytelen lesz lényegében mindenki beadatni aki "élni" akar az otthonán kívül.
2020. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Újra fertőződsz, így nincs értelme az oltásnak szerintem. Gyógyszer kéne, ami hatásosan kezeli a fertőzést.N em vagyok orvos, de a logika számomra ezt diktálja.
2020. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vírusok ellen nem igazán vannak hatékony gyógyszerek. :/ Sajnos nem úgy működik a dolog, hogy jön az első tünet és bekapsz valamit amitől elmúlik nyomtalanul az egész. A súlyos tüneteknek meg már következménye lehet még ha van is gyógyszer ami megment. A fenr akar szív meg tüdőkárosodást.
2020. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kötelezővé tenni, elég ha csak rákényszerítenek pár szabállyal....
2020. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
4.et miért kellett lepontozni? Mert leírta mi várható? Szlovakiában is ezt csinálták a tesztelésnél.
2020. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Én felpontoztam a 4-est, mégis piroson áll.
2020. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nos, ah már egyszer végig ment rajtad ez a vírus örülsz, hogy még mindig életben vagy. Mert nyomon sok szövődményt hagy maga után vagy mi rosszabb, beléd fészkelte magát és nem szabadulsz tőle.

Na már most, ha beoltanak ezzel a vakcinával, mi a vírus legyengített változata... bizony ez a vírus ismét végig megy rajtad és vagy túléled vagy belehalsz. Tudom, mert az egyik ismerősöm annak idején mikor az influenza járvány volt, maga is beteg lett és miután ki gyógyult belőle elment orvoshoz, hogy beoltatja magát. Az eredmény az lett, hogy pár napra rá bele is halt.

2020. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!