Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig fog tartani?

Meddig fog tartani?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azoknal szól, akik esetleg átestek már a víruson.

Jelenleg 17 napja nem érzek illatokat se ízeket. Tegnapelőtt jött egy remény, egy mandarinnal😀

De azóta semmi, ízeket illatokat azóta se érzek. Kinek mikor tért vissza? És hogyan, fokozatosan? Engem lelkileg ez a része teljesen megvisel. A válaszotokat előre is köszönöm.



2020. nov. 12. 01:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél napig kapart a torkom, gondoltam biztos a huzat miatt mert nyitott ablaknál aludtam. Aztán mikor utaztam volna hetekkel később és csinálni kellett tesztet, derült ki hogy koronás voltam, de addigra már rég túl voltam rajta.


Egy barátnőm pl észre se vette hogy az volt, ő is utólag tudta meg, neki a torka se fájt mint nekem.

2020. nov. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem semmi ilyen problémám nincs igazából.

Nekem ezzel kezdődött hogy egyik napról a másikra elvesztettem a szaglásom,ízérzékelésemet. Ez a mai napig tart, és az érdekelne hogy kinek meddig tartott..tudom hogy változó, de már több mint két hete van ez és már nagyon nem jó érzés.

2020. nov. 12. 08:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem hétfő óta nincs szaglasom ma reggel viszont nagyjából már éreztem a dolgokat.

Szedek D3 2500mg vitamint, meg C vitamint napi 2×, ezen kívül a propolisz cseppet olvastam neten hogy volt akinek az vissza hozta 2200ft körül van. Ha nekem holnapra nem jön rendbe megyek veszek mer nagyon rossz :(

Páromnak 12 napja ment el a szaglása izlelese .... Utóbbi 2-3napba jött vissza de nagyon tompa még.

Kitartást ❤️

2020. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem ez a 17. nap és még mindig semmi :/

Voltak előre lépések pl a mandarinnal enyhén az egyik parfümömet is éreztem, de se a tusfürdőt se a sampont se más ételek illatát nem érzem és igazából más dolgokat se..pedig napi szinten ami eszembejut szagolgatom😂

Az ízlelés szintén. Viszont azt a cseppet megnézem, nagyon köszönöm🤍

És neked is kitartást😊

2020. nov. 12. 12:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok a D vitamint rosszul írtam 2500NE van ráírva, rosszul emlékeztem.


Amúgy szívesen segítsünk egymáson ahogy tudunk, sose gondoltam volna hogy ennyire szörnyű ha elveszti az ember a szaglását és vele együtt az izleleset... Ilyenkor rá jövök hogy amikor szomorú vagyok valami kis hülyeség miatt ezek az egyszerű megszokott dolgok mint pl érzem annak az ízét amit eszek sose tettek boldoggá mert természetes volt... Most fizetnék érte hogy egy órára újra érezzem a legolcsóbb legszarabb kolanak az ízét vagy bármit... Még annak is örülnék ha macska álomnak érezném a szagát... Eddig azt is maszkban takarítottam meg 2 hányinger között most meg minden gond nélkül mert semmit nem érzek:(

2020. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen teljesen átérzem😅

Én azon elsírtam magam hogy az új tusfürdőnek nem érzem az illatát és el se tudom képzelni hogy milyen az illata. Lehet buta dolog, de amikor tényleg pl fürdök és azon elgondolkozok hogy használtam e már a tusfürdőt, mert ugyebár nem érzem simán elsírom magam mert annyira kiakaszt. Az ételek ugyanez, rossz hogy a többiek itthon érzik a finom ételeket én meg csak azt hogy sós, édes,savanyú vagy keserű-e az adott étel. Addig én se vettem észre ezeket a dolgokat amíg teljesen alap volt hogy igen ennek ilyen az íze annak meg olyan az illata. Hiányzik az hogy ha kimegyek a kertbe érezzem a természet a levegő illatát ha bejövök akkor a ház illatát, öblitő, cicaillat ételek egyszóval mindent is éreznék már, még a rosszat is komolyan😂

2020. nov. 12. 13:15
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Amikor még volt szaglásom de páromnak nem és elképzelni se tudtam hogy milyen...


Párom reggel készülődik melóba: Befújtam magam?

Én: nem tudom, nem emlékszel?

Párom: hát nem, szagolj már meg hogy érzed-e...



Sztem ez is mindent elmondd...:D

2020. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

8 napja tart nálam.

Ma már a parfümöt érzem, hogy parfüm, de a párom parfümét és az axe spray-emet nem tudnám megkülönböztezni. Semmilyen más dzagot nem érzek.

2020. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen a parfümön is elszoktam gondolkozni meg igazából mindenen. Nagyon zavar az hogy teljesen nem érzem az illatomat tökre frusztrál a dolog de esténként ugyanezt élem át fürdésnél. Mondjuk miután utána néztem hogy valaki március óta még mindig nem érez semmit,kicsit az is megviselt, ha olyan szerencsés vagyok én is beleesek majd abba.😂

Pedig számolgattam a napokat hogy na már egy hete beteg vagyok talán mostmár lassan visszajön, de nem. Mostmár nem is számolom számomra már túl régóta tart. Sajnos én még semmit nem tudnék megkülönbeztetni pedig elszoktam szórakozni ilyesmikkel.😂

2020. nov. 12. 21:01
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Maga a szaglás vesztés az orr nyálkahártyának a gyulladása okozza. Tiszta orrjáratnál is 0-ra redukálódik a szaglás. Eltarthat pár naptól fél évig is akár. Attól függően, mennyire erősen gyulladt. Paracetamol hatású gyulladás csökkentők hatásosak lehetnek, de ez sem biztos. A szervezettől függ.
2020. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!