Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki tipikus...

Van itt olyan, aki tipikus covid tünetek ellenére is negatív PCR teszteredményt kapott?

Figyelt kérdés

Négy nappal ezelőtt kaptam meg a negatív teszteredményemet, akkor már napok óta beteg voltam. Illetve érintkeztem több pozitív személlyel is...


A tüneteim egyértelműen covidra utalnak, a háziorvosom a negatív teszt ellenére is önkéntes karanténba küldött, illetve kiírt második PCR tesztre is, mivel romlott az állapotom.


Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt?

Lehet fals negatív egy PCR teszt? Vagy összeszedtem egy sima influenzát, ami ugyanazokat a tüneteket okozza nátha nélkül is? (íz és szagvesztéssel...)


Csak érdekel, hogy járt-e más is hasonló cipőben, mert olyanról már hallottam, hogy valaki pozitív lett teljesen tünetmentesen.



2020. nov. 14. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Nincs fals negatív teszt, max. sz.r mintavétel van és abban a mintában nem volt vírus. De 20millió másik vírus is okoz ugyanilyen tüneteket, miért pont covid lenne ez? A covid előtt is ugyanilyen tünetek voltak, azok a vírusok ugyanúgy jelen vannak
2020. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
En ugy tudom a pcr teszt sem 100%-os, 10-bol akar 2 esetben is adhat fals eredmenyt. Fals pozitiv vagy fals negativ. Az en tesom 2 hetig volt lazas megallas nelkul, kicsi kohogessel. Negativ teszt, de azert az orvos kiirta amig beteg.
2020. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem lehet. De gondolom nem értitek a PCR teszt lényegét és működését
2020. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

"összeszedtem egy sima influenzát, ami ugyanazokat a tüneteket okozza nátha nélkül is?"

Igen, lehet. Épp azért mondják, hogy adassuk be az influenza elleni védőoltást, hogy az ilyen tüneteket egyértelműen lehessen kezelni.

2020. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Tudom, hogy voltak eddig is hasonló vírusok. Nekem a kontaktszemélyek miatt áll fenn a korona gyanúja, mivel a tüneteim jelentkezése (és az ő pozitív tesztjük) előtt együtt töltöttünk két teljes napot. (Tudom, hogy felelőtlenek voltunk, mert az egyik kicsit náthásan eljött...)


Voltam már beteg, de ilyen típusú szag és ízvesztéssel például még nem találkoztam. Ez más, mint amikor azért nem érzem a húslevest, mert totál be van dugulva az orrom a náthától...

2020. nov. 14. 12:38
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A koronavírusra pont az jellemző, hogy orrdugulás nélkül megy el a szaglás. Gyakorlatilag nekünk más tünet nem is volt. A náthánál teljesen normális, hogy bedugul és úgy elmegy a szaglás
2020. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek zöld kezet adtam!


Nem vagyok sem orvos, sem virologus, így szerintem megbocsájtható, ha nem értem 100%-osan ezeknek a dolgoknak a működését.

2020. nov. 14. 12:40
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Bonyolult tényleg. De azért az elég egyszerű szabály, hogy aki gyanús, az maradjon otthon, úgyhogy tényleg hülyeség volt összejönnötök...
2020. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Igen, ez az, ami engem is aggaszt, hogy egyáltalán nem vagyok náthás... még csak be sem dugult az orrom az elmúlt madjnem két hétben, ami miatt azt mondhatnám, hogy a nátha a ludas...
2020. nov. 14. 12:43
 10/27 A kérdező kommentje:

Tudom, és már bánom is... De visszafordítani már nem tudjuk sajnos.

Az biztos, hogy mostantól betartok minden óvintézkedést!

2020. nov. 14. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!