Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsonyabb fehérvérsejtszám...

Alacsonyabb fehérvérsejtszám (3,5-3,9), apró nyirokcsomók. Mi lehet a baj ha van egyáltalán?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, ultrahangon (apró reaktív csomók hónaljban, semmi kóros),ct vizsgálat is készült (negatív minden, semmi kóros eltérés), haematológiát is megjártam (azt írták teendő nincs). A fehérvérsejt számom mégis alacsonyabb már egy éve, igaz csak kicsivel, és több apró csomót is ki tudok tapintani magamon... Nagyon vékony vagyok, lehet, hogy normális, hogy ki tudok tapintani párat, és tényleg nincs probléma? A haematológián azt mondták valószínűleg vírusfertőzés lehetett legalábbis erre utal a vérképem...

2020. nov. 15. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Engem a nyirokcsomók az őrületbe kergetnek már egy éve. Tavaly nyáron tapintottam ki egy csomót a mellemben, ezért elmentem uh-ra, kiderült, hogy fibroadenóma, oké. De a doki megjegyezte, hogy több reaktív nyirokcsomó van a régióban, ne borotváljam a hónom alját, ennyit tett hozzá. Na, jó. Utána teljesen rápörögtem, hogy vajon mitől lehetnek azok ott, mígnem októberben ki nem tapintottam egyet bal felöl a nyakam közepén (tavaly nyár óta folyamatosan magam tapogatom). Na, megint totál megijedtem. Nyaki uh, megnézte 2 radiológus és egy onko-sebész, azt mondták nem is nagyon reaktívak, nincs vele teendő, de azért volt több is, amit nem tudtam kitapintani. Aztán idén tavasszal voltam hasi uh-n, ott a doktornő talált egy 2 cm nyirokcsomót, de reaktív volt - előtte valahogy volt egy kis hasmenésem, lehet vírusos eredetű. Szóval én is tele vagyok ilyenekkel, egyik se fáj, de ki tudom tapintani, és nagyon idegesít, illetve félek tőlük. Annyit hozzátennék, hogy tavaly márciusban vették ki a manduláim, az meg ugye nyirokszövet.

A vérképre sajnos nem tudok mit mondani, esetleg nézess immunoglobulinokat, nekem ezt javasolták, illetve CRP-t.

2020. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy?
2022. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!