Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális, hogy több, mint 10...

Normális, hogy több, mint 10 éve nem tudom elfogadni, hogy epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy lehet vele teljes életet élni, de ez nem igaz, mielőtt előjöttek a tünetek, úgy 17-8 éves koromban, előtte nagyon extrovertált személy voltam, sűrűn jártam bulizni, rengeteget mozogtam az éjszakai életben -ahogy az egy tini sráchoz illik-, de a betegségem miatt egyre kevesebbet buliztam, a huszas éveim elején már jó, ha évi 1-2 buliba elmentem, manapság pedig már egyáltalán nem is megyek rendes buliba, csak kisebb baráti összejövetelekre. Én próbálom elfogadni, hogy ezzel kell élnem, rengeteget változtattam az életmódomon, minden nap gyógyszereket kell ennem, oda kell figyelnem, hogy mindig kipihent legyek és az idő elteltével ahelyett, hogy megbékélnék vele, egyre jobban csak bosszant, hogy emiatt nem élhettem ki magam igazán. Normális ez így? Mikor leszek túl rajta? Ha van itt olyan ember, aki hasonló cipőben járt, de már sikerült feldolgoznia, neked hogyan sikerült?
2020. nov. 16. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben sohasem fogod elfogadni, de idővel megtanulsz együtt élni a betegséggel. Nekem a szívemmel volt (van) problémám. A dohányzást azonnal abba kellett hagyni - ez volt a legnehezebb - , de sok minden másról is le kellett mondanom. 20 év elteltével már természetes, hogy pl. szilveszterkor csak egy kispohár pezsgőt iszom meg - és nem többet!
2020. nov. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sem tudom elfogadni.Már 7éve gyógyszert szedek,olyankor tünetmentes vagyok,csak sokszor abbahagytam a szedését,mert gondolom,nem tudom elfogadni, hasonló.Minden vizsgálatom eredménye jó,nem tudják,mitől van,ha nem szedem a gyógyszert.Doki is mondta nekem, hogy látja rajtam, hogy vagy szégyenlem vagy pedig nem akarom elfogadni.Szégyelni nem szégyellem,hiszen nem tehetek róla,de igen,nehéz elfogadni.Reménykedem, hogy egyszer tünetmentes gyógyult leszek,így állok hozzá..vagyis próbálok:)
2020. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!