Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan történik a mintavétel...

Hogyan történik a mintavétel (Covid) ha a háziorvos az otthonomban rendeli el?

Figyelt kérdés

Sajnos 3-4 napja egyre rosszabbul vagyok. Ma rávettem magam lelkileg, felhívtam az orvost. Kikérdezett, mondta mit vegyek patikában, írt fel antibiotikumot. Mondta, hogy Covid-gyanú, telefonszámom elkérte, közölte, hívni fognak, tesztet rendel el.

Rettenetesen félek, magam sem tudom mitől. Van egy 11 éves lányom, féltem nagyon. A másik, hogy kórházba nem akarok kerülni, nem lenne igazán kire hagynom őt.

35 éves vagyok, mégis félek, nincs krónikus betegségem. Hétfőn mondtam fel a munkahelyemen, akkor már pocsékul voltam. Mint biztonsági őr, simán elkaphattam, hisz nagyon sok kamionossal, nemzetközi beszállítóval volt kontaktom.

Köszönök minden segítő választ.


2020. nov. 18. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne pánikolj. Kórházba csak akkor kerülnél, ha az állapotod kórházi ellátást igényelne.

Otthon meg szorgalmas kézmosás, és fertötlenítés (kilincsek, kapcsolók stb...)

2020. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Azt nem tudom, hogy gyorsteszt van ilyenkor, vagy nyálkahártyából mintavétel. Utóbbi állítólag megbízhatóbb eredményt ad.

2020. nov. 18. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Baratnomnel ugy volt, hogy kijott hozza a mento, de konkretan neki kellett kimennie a kocsihoz tesztelese, tehat nem jottek be a lakasba vagy ilyesmi.

Es nyugi, nem lesz semmi baj! Atveszeled, menni fog. Az biztos, hogy a lanyodat is tartsd otthon, igy ne menjen suliba, mert lehet, hogy neki nem lesznek tunetei, de attol meg fertozhet.

2020. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, harmas vagyok, azt kihagytam, hogy gyorsteszt lesz, ha az negativ, akkor kovetkezik a mintavetel az orrbol, garatbol, mert a negativ az lehet fals. Ha viszont pozitiv, akkor nem lesz mintavetel, mert azt jol mutatja.
2020. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gyerekem apjánál munkahelyen az volt (nagy állami erőmű!) hogy egyik kollega Covidos volt, többieken még ott kint gyorstesztet végeztek, negatív lett nekik, dolgoznak tovább.

Jaj, mikor lesz ennek vége már!

2020. nov. 18. 11:12
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, hogy aztán még ma kijönnek-e, azt végképp nem tudom.

Lehet csak holnap, esetleg azután, hisz mindenkinek, mindennek véges a kapacitása.

Barátnődnek pozitív lett?

2020. nov. 18. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányomhoz szerda este kérték a mentőt tesztelésre, szombat délben felhívták, hogy ki tudja mikor ér oda. Másnap be kellett mennie a Dévai utcába.
2020. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és ne aggódj, ő is 35 éves, 3 gyerekkel. Enyhébb tünetekkel van otthon, de hullámzó az állapota. A férje is Covidos.
2020. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek.
2020. nov. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!