Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek lehet ez crohn...

Nagyon félek lehet ez crohn vagy colitis? Vagy IBS inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leszegezem, hogy hipochonder típus vagyok és hajlamos vagyok nagyon megijedni.

Szóval nyáron kezdődött anno a dolog. Mai napig gőzöm sincs mitől, olyan volt mintha összeszedtem volna valami kis bacit vagy vírust. Puffadtam és laza volt a székletem, de nem volt hasmenésem.

Már 1 hét után elmentem dokimhoz, azt mondta valószínű ételérzékeny lettem. Küldött volna gasztróba, de már akkor se volt rendelés a vírus miatt, elmentem magánlaborba IgG tesztre. Eredmény: tej és tojás pozitív, minden más negatív.

Elkezdtem a diétát, hol jó volt a székletem, hol nem. Se fájdalom se semmi. Végül barátnőm ajánlására, aki laktózos és SIBO-s volt, probiotikum kúrába kezdtem ez 1 hónap alatt fokozatosan rendbe tette a székletet, de még szedem ez a 2. hónap. Jó ideje totál jól voltam. Biztos voltam benne, hogy a bélflórám volt felborulva.

Tegnap azonban megint nem volt jó a székletem - bár édesanyám lecsekkolta és szerinte semmi különös nincs vele, mert az nem baj ha néha lazább - és gázosodom is tegnap óta..

Lehet ez az egész idegi alapon van és csak a félelemtől, hogy visszatér történik újra ez? Az igazat megvallva mióta olvastam a betegségtől iszonyat beszartam ettől. Lázat fájást nem tapasztaltam, csupán ez a székletgond van és a gázosodás. Nem hiszem el, hogy ez történik, már nagyon boldog voltam, hogy jól vagyok, segített a probiotikum meggyőződésem volt, hogy az a problem.

A napokban fog megjönni a menstruációm, az bezavarhat esetleg? Mert nekem az elején néha ment a hasam.

Még annyi, hogy orvosom szerint az IgG tesztek nem egészen megbízhatóak és ő valamiért gluténre gyanakodna jobban na de ott meg lenne olyan, hogy vagy 1 hónapig semmi nem jelentkezik..? Ezelőtt soha nem volt baj az emésztésemmel olyan volt a hasam mint a vasék. Lehet ennyi tünettel ilyen komoly probléma? Van aki ért hozzá? Persze ha ugyanez lenne megint tuti elmegyek egy magánrendelőbe.



2020. nov. 18. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Bar mar nem most irtad, azért válaszolok.


Eloszor is, hogy vagy azota?


Nem vagy egyedül, viszont nekem tipikusan mensi elott vagy kozben szokott gázosodas lenni. Nagyon kellemetlen.

Illetve "lagyabb" szeklet is mensi kozben szokott nalam lenni, vagy épp szekrekedes...

En is gondoltam mar mindenfele Crohn-ra, meg IBS-re, de mindig csak a mensitol volt/van :)


Remelem, azota megnyugodtal, vagy esetleg voltal dokinál, aki megnyugtatott. Ha gondolod írj, hogy mi lett a fejlemeny.


Buek igy utólag is 😊

2021. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fenntall a panaszod szerintem menj el egy kolonoszkopiara! Ott ki mutatják h a beledbe van e gyulladas esetleg
2021. jan. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!