Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn tünetei, tapasztalatok?

Crohn tünetei, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Csak érdekel a betegség. Tapasztalatok, ismerősök vagy saját tapasztalat alapján? Pl. Fájdalom típusa, súlyosság, gyógyszerek, étrend, bármi jöhet!

Köszönöm előre is!



2020. nov. 18. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-3 rmbrtzől hallottam felőle, akiket azért kérdeztem, mert féltem hogy nekem is az lehet-e (csak nem nálad is ez a kérdés oka? (:) de gyorsan eloszéatták a félelmeim, mivel ez egy elég domináns tünetekkel járó betegség.

Egyikőjüket vakbél gyanúval vitték be olyan fájdalmai voltak jobb alhasban (általában ott tipkus a fájdalom)láza is volt. Szóval nála rövidesen kiderült, mert olyan rosszul volt hogy ellátást igényelt. A másiknak pár hónapba telt mire rájöttek, de 2 hónap után már nagyon nem volt jól, napi 6-7 hasmenés, hőemelkedés, több helyen is fájdalmai voltak és vér is jelentkezett (a veszélyes zaccos fajta, az utal belső eredetű vérzésre) na itt vették nagyon komolyan, de így is magánba ment hogy gyors legyen. Azt mondta neki picit azért felüdülés volt kiderült, mert egy, sokat kínlódott, meg félt hogy ne adj Isten daganat.. Akkor egy ismerősöm munkatársa is az, nála domináns fájdalom volt úgyszintén nem bírt tőle enni és emiatt lefogyott hirtelen.

Nekem ennyit mondtak el, DE hasonló tüneteket rengeteg más dolog is okozhat, ételallergia, érzékenység, megbújó bektérium/parazitózis és ezek azért kicsit enyhébb formát öltenek fel.

2020. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Jaa meg hát persze az IBS az szinte detto ugyanaz tünetekben és jóóval több embernek van
2020. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válasz! Szívesen olvasnék még
2020. nov. 19. 12:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyan az az ibs tünetekben. Ibsnek nem tünete a sipoly meg a hirtelen nagymértékű fogyás és olyan erős fájdalmak sem.
2020. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen négyes ez igaz, ezért írtam hogy szinte
2020. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szinte sem. Nem is lehet összehasonlítani. Én ibses vagyok a párom chron beteg. Ég és Föld.
2020. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó persze értem én, csak úgy gondoltam, azért meg kell ide említeni azt is, mert sajna gyakori és emésztőrendszeri panaszokat okoz szintén.

Minden jót neked és párodnak!

2020. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Párom kapott valami kísérleti gyógyszert évek óta tünetmentes, teljesen jól van. :)
2020. nov. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legrosszabb tünet a töménytelen vérveszteség a bélrendszerből - olykor olyan vagyok, mint a fal -, de ez emberfüggő.
2020. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és jobbulást, ha lehet! Kitartás!
2020. nov. 27. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!