Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidon átesettek.. Nektek...

Covidon átesettek.. Nektek hány napig volt lázatok? Mennyi időre estetek ki a munkából? Meddig ment el az íz - és szagérzékelésetek?

Figyelt kérdés
Én 3.napja szenvedek a magas láztól(39+). Azért visel meg ennyire, mert utoljára kb 10 éve voltam lázas, és influenzás se voltam soha, hogy legyen összehasonlítási alapom.. . Ti hogy élitek meg?

2020. nov. 18. 18:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem mar minden tunetem elmult, de folyton szaraznak erzem a szam, marmint a szajureget belul. Ha iszom, akkor is es a torkomat is. Valakinek hasonlo?
2020. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-es: miután elmúltak a tüneteim visszamaradt ez a szárazság érzés. Két oka lehet: a vírus vagy a fűtés (elektromos futestol és a konvektortol nekem nagyon szarad a nyalkahartyam.)

Én pharyngostoppal befujtam minden este a torkomat 2-3 napig és elmúlt. Már nem így ébredek és nem is ilyen a nap többi részében. Próbáld meg, hátha

2020. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A #8-as vagyok.

Most tartok a 27. napon.


Minden estére rettető módon elfáradok, és alszok nyolc órákat. Kb a tegnap, és a ma, amikor felébredtem éjszaka, és nem alszok azonnal vissza.


A komplex ízek továbbra sincsenek meg.

Szagokat néha felismerek, de jellemzően a kellemetlen illatokat egyáltalán nem, vagy kevésbbé. Valamint teljesen az orrom elé kell tenni azt, amit meg akarok szagolni, egyébként nem érzem. Szó szerint koncentrálnom kell az illatokra, és akkor esetleg érzem halványan. Ellenben, ha valaminek nem ismerem az illatát, egyszerűen nem érzem. Ismerem az almát, de egy parfümről, amit először szagolok, nem tudom eldönteni, hogy milyen, mert nem érzem rendesen. Remélem hamarosan vissza kapom az érzékeimet.

2020. nov. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én holnap megyek vissza dolgozni, nagyon félek tőle, mert egész nap pörgős típus vagyok, lehet nem fogom bírni.. Néha van még nehéz légzésem, főleg ha lépcsőzöm.

Az ízérzékelésem egyik pillanatról a másikra jött vissza, de csak minimálisan. Páromnak csináltam nutellás palacsintát és akkor már én is ettem egyet, az utolsó falatnál éreztem palacsinta ízt, de a nutellát nem...

Szagokat egyeltalán nem, van egy brutális kókuszos tusfürdőm, ha nagyon közelről szagolom akkor is csak nagyon minimális kókusz illatot érzek de csak mert tudom, hogy kókuszt kell éreznem. Szóval kb olyan lehet, mint neked.

Nekem íz és szagérzékelés vesztés szempontból ez a 15.napom ha jól számolom.

Nagyon sokaknál olvastam amúgy, hogy akinek kezdett visszajönni azoknak volt, hogy "megzavarodott". Pl a cukor és tejmentes keserű kávét teljesen mézédesnek érezte. De volt, akinek teljesen sós ízű volt még a cukrozott kakaópor is.

Érdekes dolgok ezek... :)

2020. nov. 30. 18:29
 15/16 anonim ***** válasza:

#8 vagyok. Csak mérsékelten van antitestem, de a szagok még mindig nincsenek meg rendesen. Így gyakorlatilag már elég nagy az esélye, hogy újra elkaphatom, ez bosszantó.

És igen, alig várom, hogy megkapjam az oltást.

2021. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semeddig.. nem volt tünetem, csak a tesztek pozitívak.
2021. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!