Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért pont a D3 vitamint...

Miért pont a D3 vitamint javasolják Covid ellen, és az Aspirin protektet, miért, az vérhígító?

Figyelt kérdés
2020. nov. 20. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki javasolja? Diplomás orvos biztos nem.
2020. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A neten olvastam.
2020. nov. 20. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez tök jó, csak a neten bármit le lehet írni. Én is leírom hogy az análszex megelőzi a covidot, akkor rohansz a pasikádhoz popóba dugatni magad?
2020. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Már nem azért kedves első és harmadik...de hogy ki mondja? Kórházi dolgozó orvosok. Lehetne emliteni az 1001 hálapénz nélküli orvosok csoportot is ahonnan a 444, hvg, 24.hu, telex stb újságirói szerzik be az informátoraikat..ott is megvitatták már.


A d vitamin szerepe nagyon fontos a légúti megbetegedésekben. Erről van egy rahedli ORVOSI publikáció is. Ha gondolod akkor fél perc alatt kikeresem őket. olasz és spanyol korház orvosi összefoglalójáról van szó.


Semelweis egyetemnek is van amúgy egy cikke erről.:)


Illetve az emlitett fb csoportban arról beszéltek, hogy az asztmás és egyéb légúti megbetegedéses pácienseik nagy részének rendre a határszint alatt volt a d vitamin szintjük.

2020. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A D3 az immunrendszernek fontos általában. De a covidhoz semmi köze.
2020. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vettem a napokban, mert én is olvastam, ártani nem árthat. Szedek még mellette béres cseppet, C vitamint és magnéziuomot is. Persze ettől még leteperhet a fertőzés, majd elválik.
2020. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A D3 az immunrendszernek fontos általában. De a covidhoz semmi köze."


[link]

Érdekes okfejtés olasz orvosok részéről, amely szerint a nagyon rossz olaszországi COVID19 morbiditási és mortalitási pareméterek hátterében szerepet játszhat az olaszországi idős lakosság kifejezetten rossz D-vitamin ellátottsága.


[link]


2012-ben jelent meg a hazai konszenzus a D-vitaminról. [link] Minden részletre kitér. Felnőtteknek naponta 1500-2000 NE D3-vitamin javasolt,


Továbbá:


"Gyermekkori asthmában már évek óta mérjük a szintjét, kb 1500 mérési eredményünk van és tisztán látható hogy a betegek igen kis százaléka éri el a normál szintet és legalább 1/3-a súlyos deficienciens tartományban (50 nmol/lalatt) A kontrolláltsági állapot mutat kapcsolatot a d vit c-val. Családom és jómagam 6000 NE-t szedünk."


"több betegemnél , gyerekkori aszthma, gyakori légúti megbetegedésnél 50 alatti D vit szinteket mértünk, mérünk"


"A 2003-as SARS járvány idején a Közel-Keleten éltem és (kínaiakkal is) dolgoztam, majd a járványt követően azt a megbízást kaptam, hogy az akkori tapasztalatok alapján tegyek javaslatot, melyek lehetnek egy járvány megelőzésének apró részletei...

Kb. 10 éve szedem a D-vitamint 5 -10e NE / nap adagban (lásd 2017-es laborom) és amióta háziorvosként dolgozok (2012) rutinszerűen írom minden hozzám fordulónak min. 3000NE


Persze a d vitamin nem gyógyitja de nem mindegy milyen lesz a betegség lefolyása.

2020. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3.as borzaszto vulgáris vagy...!!!
2020. nov. 20. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!