Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az agydaganat mivel jár?

Az agydaganat mivel jár?

Figyelt kérdés
Sajnos néhány napja megtudtuk, hogy egy ismerősünknek agydaganata van, ráadásul nagyon rosszindulatú, ami egy nagyon csúnya epilepsziás rohamot okozott nála.Kérdésem: mennyi szenvedést él át egy agydaganatos? Úgy értem a műtét, kemo, sugár következményei, az epilepsziás roham, fejfájás, remegés, megvakulás nagyon durva? Akinek volt már ebben része vagy közeli hozzátartozójának mesélne picit? Nagyon félek tőle:(
2020. nov. 21. 21:29
 1/10 anonim válasza:
32%

1-2 hónap és exit.

Tapasztalat.

2020. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úhh..Sajnálom. Ez nem túl jó:(
2020. nov. 21. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég rossz az összes daganat, ha időben észrevették, akkor megpróbálhatják kezelni. A legrosszabb esetben tényleg gyors lefolyású, de vannak akik még éveket szenvednek vele - kevésbé agresszív verzióval pl -

"az epilepsziás roham, fejfájás, remegés, megvakulás nagyon durva? "

Nem egy leány álom és még a legrosszabb a vége, amikor az agy már nem tud kontrollt tartani a test felett. A végén kb azt is elfelejti, hogyan kell lélegezni. Nekem az egyik szomszéd ismerős volt agydaganatos, jó pár évvel ezelőtt. Rossz volt látni a leépülését.

2020. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem túl szép kilátások. Sokat szenvedhetnek? Én ettől félek a legjobban. Még nem is az hogy hozzátartozóként/barátként milyen lehet megélni, hanem az, hogy a beteg mit él meg. Olyan jó ember, az egész életét ledolgozta és ez kell átélnie...
2020. nov. 21. 22:12
 5/10 Angel3000 ***** válasza:
Sziasztok! Nekem a kôrzeti orvosom kapott agydaganatot! Meg is operàltàk, jobb lett az àllapota, de csak rôvid ideig utànna visszakapta. Kapott Cemot rà, de nem sokat segitett màr neki! Elvesztette a szeme vilàgàt is, fokozatosan épûlt le a szervezete! 6 hònapig birta csak!
2020. nov. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kegyetlen betegség lehet:(
2020. nov. 22. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol van, milyen fajta. Nekem 10 éve volt az utolsó kezelésem limfóma agyiáttétre. Meg több agydaganot túlélt emberrel találkoztam amikor beteg voltam.
2020. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet tudni, hogy mik az esélyei.
2020. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem tünetmentes helyen volt a daganat az agyamban, a megérzésem alapján lett megnézve pet ct-n az agyam is. Gerincvelőbe is kaptam kemoterápiát teljes koponya sugarat meg egy rakás kemoterápiát vénásan, de azt még akkor is amikor nem derült ki, hogy az agyamba ment áttét.
2020. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen daganat? Ha gliobastoma mf akkor szinte 0 az eselye. Ha valami jóindulatú daganat csak rossz helyen van, akkor mutettel lehet eselye.
2020. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!