Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A limfómás nyirokcsomó megnagy...

A limfómás nyirokcsomó megnagyobbodást meg lehet különböztetni ultrahangon?

Figyelt kérdés
Voltam nyaki ultrahangon, vannak egy jó ideje megnagyobodott nyirokcsomóim, észrevették volna ha másképp néz ki mint a simán (betegségből, nem daganat miatt) megnagyobbodott nyirokcsomót?

2020. nov. 21. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól látszik ha limfóma, az tömött, kemény, nem mozgatható, erősen kapaszkodik a környezetéhez. De biztosat csak biopszia tud mondani, mintavétel a csomóból.
2020. nov. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 22. 00:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nyaki ultrahangra nem amiatt mentem alapbol. Csak h azota is be ban nagyobbodva, valamint regebben is mondták mar random orvosok, mikor am nem voltam beteg, de "biztos meg voot fazva" esetleg "fogaban lehet valahol baj" ... De Mindig? Szóval rájöttek volna mar?
2020. nov. 22. 01:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Hematológiára kérj időpontot. Ott jönnek rá. Ilyenkor kell vérvétel, csomóból minta. Ha az pozitív ct hogy máshol nincs e a testedben. De nem kell megijedni rögtön. Előfordul hogy egy nycsomó megnő és úgy marad. Utána kell járni mert a limfóma nagyon jól kezelhető betegség ha időben észreveszik.
2020. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomó az megnagyobbodik minden enyhe gyulladásnál is. Ez a dolga ez normális. Akkor gyanús, ha nagyon nagyra nő, kő kemény. Kb.2cm-től felfelé számít nagynak egy ny.csomó. torok, fog,íny,száj gyulladásnál is meg nagyobbodik,de egy pattanás miatt is.
2020. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez/ezek mozdíthatóak.
2020. nov. 22. 14:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem diagnózis azt ugye tudod
2020. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
találtam egyet a csípőcsontomnál lévő lágyrésznél is.. teljesen be vagyok fosva most már... megyek vele házidokihoz első körben nyilván, amint kapok időpontot..
2020. nov. 24. 00:05
 9/10 A kérdező kommentje:

Voltam magán hematológián. Megtapintotta a mirigyeimet, nyakamon, ágyéknél és hónaljban is. Érzésre ő nem talált semmi gyanúsat, nagyon korrekt volt a doktor úr. A két hónapos nyaki ultrahang leletemet is megnézte.

Nem volt friss ultrahang, nem volt mintavétel.


Azt írta, "Egyelőre csupán megfigyelés, önvizsgálat javasolt. Klinikum és a fizikális status nem kelti lymphoproliferatív betegség gyanúját".


Mondta, hogy kb 2 hónapig figyeljem magamat hetente egyszer, változik-e ezeknek az állapota.


Ugyan megnyugodtam, de nem 100%-osan, a biopszia hiánya, valamint az "egyelőre csak" rész miatt. De, ha lett volna rá ok, csinált volna biopsziát, ugye?

2020. nov. 24. 19:56
 10/10 anonim válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok, jövő héten megyek dokihoz vele. Neked végül elmúlt? Ha igen, mennyi idő volt?
2021. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!