Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ilyen jellegű...

Mitől lehet ilyen jellegű mellkasi fájdalmam? Mit kellene tennem, ha előjön? Forduljak orvoshoz? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje jelentkezik ez a tünet, hogy a bal oldalamon -pont a mellem alatt- szúró/feszülő fájdalmat érzek. Ez többnyire a belégzést nehezíti, de néha ha teljesen kiengedem a levegőt, akkor is érzem ezt a tompa fájdalmat.

Általában a semmiből tör rám, 10 max 20 percig szokott tartani egyre csökkenő fájdalommal. Erősebb fizikai terhelésre nem jön elő. Köhögésnél nem fáj. Nem dohányzom.

Nem vagyok beteg -ez az érzés már a koronavírus előtt is fennállt nálam!- és nem is voltam a közelmúltban beteg. Körülbelül 1,5-2 évvel ezelőtt mellkason talált egy kosárlabda. Akkor azonnal orvoshoz fordultam. Két röntgenen estem át 2-3 hónapos különbséggel. Egyik eredmény sem mutatott semmi rendelleneset.

Mi okozhatja ezt a fájdalmat? Esetleg csak túlreagálom és a levegő szorul be? Vagy lehet, hogy idegi alapja van? A stresszes időszakaimban gyakran előjön ez a tünet.

A válaszokat előre is köszönöm szépen!

18



2020. nov. 22. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehetséges, hogy sokat vagy egy féle helyzetben ami mondhatni nem helyes testtartás, és nyomódik ott valami? Főleg úgy, hogy el is talált egy kosárlabda, lehet hogy valamiért ott érzékenyebb, vagy megsérült, nem tudom. Nekem is volt hasonló, én műkörmös vagyok, és sajnos a bal kezemet mindig úgy tartom, hogy magamhoz szorítom, mondhatni órákon keresztül. Nyomódott, és mozgásnál fájdalmat éreztem. Én ezt a bal oldalamon a mellem mellett a hónaljam alatt éreztem kb. Próbálj meg nyújtani sokat, lazítani. De lehet az a legegyszerűbb (bár nem ebben a helyzetben...:/), ha a háziorvosodnak megmutatod, majd ő mondja a tutit. :)
2020. nov. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Sokat fekszem a távoktatás miatt és mivel nem asztalnál tanulok, görnyedten ülök az ágyon. Neked is visszatér néha csak úgy a semmiből?

Köszönöm szépen a választ! ^^

2020. nov. 22. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem most a jobb oldalam fájdogál... Tuti, hogy a rossz tartásom miatt
2020. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, első voltam :D
2020. nov. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi okozta?
2021. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!