Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbél gyanúval hova menjek?

Vakbél gyanúval hova menjek?

Figyelt kérdés

Egy ideje fájdogál a hasam jobbra lent, ahol a vakbél is van.

most is éreztem, aztán rákerestem, megkerestem azt a pontot amit írnak, és ha ot megnyomom, fáj (másik oldalt nem).

Nagyon enyhe (37,0 - 37,1) hőemelkedésem van, alapból 36,3-36-4 szokott lenni a hőm. köhögésre nem fáj, viszont pár napja pár perc futás után elkezdett nyilalni oda a fájdalom szintén. abba is kellett hagynom a futást

hova forduljak?

megvárjam a reggelt?



2020. nov. 23. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Tehát azért mennél sürgősségire, mert egy ideje fájdogál egy ponton a hasad, és most kigugliztad, hogy lehet vakbélgyulladás. Menjél csak, örülni fognak neked.
2020. nov. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor holnap hova menjek?
2020. nov. 23. 01:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reggel hívd fel a háziorvost.
2020. nov. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, délután 3-tól rendel, fel fogom keresni egyből.

mióta jól megnyomogattam, azóta folyamatosan fáj, remélem nem most fog perforálni, ha ez vakbél.

2020. nov. 23. 02:04
 5/8 A kérdező kommentje:
vagyis remélem, nem a nyomkodástól fog perforálódni
2020. nov. 23. 02:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyem a lelked, ez nem vakbél. Bőven elég ezzel a házi orvost zargatni.
2020. nov. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mióta fáj? A Vakbél az nem igazán ilyen.. Én 3x voltam vele kórházban, mindíg gyulladt volt elvileg, és valahogy mindíg elmúlt a gyulladás bent a kórházban, és mégsem műtöttek meg.. Nem értettem, kicsi voltam..

De a lényeg, a vakbél(jobb esetben) 24-maximum 48órás állapot. Szóval ha már napok óta fáj, akkor szinte tuti, hogy nem a vakbeleddel van gond. Példák:

Bátyám egyik este panaszkodott, hogy elkezdett fájni a hasa.

Másnap reggel felébredt, és már nagyon fájt neki alul, de annyira hogy bekellett menni a sürgősségire. Kiderult hogy vakbél, és egyből már reggelről megműtötték. Szóval kb 12 óra leforgasa alatt minden megvolt(tünetek, diagnózis, műtét)

Főbb tünetei: Étvágytalanság, Hányinger,Láz, Elősször a köldöknél fáj, majd időteltével lehúzodik a jobb alhasi területre. A beteg csak összekuporodva tudja enyhíteni fájdalmát.

A perforáció extrém fájdalommal, és nagyon magas lazzal jár.

Ha esetleg magas lázad is lenne kicsit több ideje, akkor is kizárható lenne.

(Egyszer bementem enis vakbelgyanuval, 39,5-40fokos lazam is volt) - >A sebész megsem nyomgodta a hasam, ahogy elmondtam neki mennyi volt a lazam. Azt mondta ez biztos nem vakbél, mivel ha ennyi a lázam, már perforált volna, és ordítanék a fájdalomtól.

2020. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először a körzeti orvoshoz.
2020. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!