Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vér/vizelet laboron minek a...

A vér/vizelet laboron minek a pontos rövidítései ezek: B APTT, K APTT, PROTKO, PROTRS, VCS: , EC: 0, ?

Figyelt kérdés

A munkámhoz kéne. Az APTT = activated partial thrombin time, a PROT az talán prothrombin. Ezeket eddig tudom. De mi az a "B" és "K" APTT illetve a "KO" és a "S" a PROTR végén? EC = extracellular? A B és K még a TI (Thrombin Idő) előtt is vannak [B TI: 18.1 sec, K TI: 17.2 sec].


A következők a beteg adatai, ha esetleg ezzel segítek, viszont nekem a pontos szó kéne aminek a rövidítései ezek:

B APTT: 26.3 sec.

K APTT: 28.8 sec.

PROTRS: 8.3 sec.

PROTKO: 8.3 sec.

EC: 0


Nagyon nagyon szépen köszönöm!



#rövidítés #egészségügy #laboreredmény #vizelet labor #vér labor #nővérek, orvosok
2020. nov. 25. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Leírom mi jutott az eszembe, majd jelezz vissza, hogy tévedtem-e!

PROTS: prothrombin idő (secundumban, vagyis másodpercben kifejezve)

PROTKO: kontroll érték(pl. heti érték)

B APTI: a beteg plazmából végzett APTI

K APTI: plazmával korrigált 'normális' APTI

Az prothrombin idő a véralvadás külső(extrinsic), és közös útját, az aktívált parciális tromboplastin idő a véralvadási belső(intrinsic) útját vizsgálja.

2020. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Lefelejtettem, de a VCS a vércsoportot jelöli.

Az EC-t nem tudom.

2020. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
EC= laphámsejt
2020. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!