Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek a kényszeres...

Mit tegyek a kényszeres fejvakargatás/hajtépkedés ellen?

Figyelt kérdés

Már lassan másfél éve eléggé bekorpásodott a fejem, és elkezdtem vakargatni. Aztán a korpásság elmúlt, viszont a fejvakargatás és a vele együtt járó hajtépkedés, hajhúzogatás megmaradt rossz szokásként. Ez mára már eléggé kényszeressé vált, gyakran észre sem veszem és húzogatom a hajam és kaparászom a fejem, mintha azt hinném még mindig korpás. Ráadásul nagyon csúnya, recsegő hangja van, ahogy húzgálom a hajszálat.


Próbáltam már sapkát tenni a fejemre, de egész nap nyilván nem lehetek abban, mosom is a hajam rendszeresen, párom is rám szól sokszor, de egyszerűen nem tudok leszokni róla. A fejem pedig kezd kikopaszodni azokon a helyeken, ahol rendszeresen tépkedem.


Mit tehetnék? Komoly válaszokat várok, mert ez egy valós betegség és szeretném leküzdeni.



2020. nov. 26. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ne nyúlj oda mikor eszreveszed
2020. nov. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Zselézd be, vagy kend be valamivel, ami nem szívódik fel/szárad meg amikor otthon vagy. Tudom, hogy hülyén hangzik, de így ahányszor hozzáérsz, annyiszor kell majd kezet mosnod, ha nem akarsz mindent összekenni. Így előbb vagy utóbb megunod, és nem fogsz a fejedhez nyúlni.
2020. nov. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vakargatásra én is rászoktam. Próbáld meg csak vakargatni, de ne tépkedd.
2020. nov. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos a hajtèpkedès hátterében egy mentális betegsèg áll. ugy hivják, Trichotillománia. Ez egy pszihès eredetû problèma, egyszerûen mondva: kènyszeres zavar.
2020. nov. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Valóban a fejvakargatásnak pszichés háttere van. Helyedben felkeresnék szakembert, hogy segítsen e rossz szokás lekűzdésében. (Pszichiáter, pszichológus)
2020. nov. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Borotváld kopaszra a fejed. Sokaknál ez vált be ilyen esetben.
2020. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ha semmi sem válik be, akkor félmegoldásként szokj rá valami más, kártalan szokásra
2020. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyasmi lehet, mint a körömrágás szerintem.
2020. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!