Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek milyen betegség...

Ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

Van itt orvos, aki adna valami tanácsot?

10 éve előjönnek a hátamon, vállamon és a lábszáramon viszkető kiütések. Kétféle van vegyesen: kerek alakúak és hosszúkás éles bemetszések a bőrömön, kb. 6-10 mm hosszú. Hosszában kettéreped a bőr a bemetszésben, ezért ott van egy pici seb és borzalmasan viszket mindkét fajta kiütés. A 10 év alatt ezeket a diagnózisokat kaptam, persze csak szóban:

herpes simplex (üzemorvosunk)

seborrheás dermatitisz (bőrgyógyász)

vállrándítás (gasztroenteorológus)

biztoshogynemlisztérzékenység (másik bőrgyógyász)


Az első bőrgyógyász adott krémet, amitől elmúlt, amíg használtam, de valószínű szteroidos krém volt, nem gondolnám, hogy életem végéig tünetileg akarom kezelni.


A gluténérzékenység tesztet 2-szer próbáltam megcsinálni házi teszttel, de mindig elbénázom, nem sikerül.


Eddig el voltam ezzel a betegséggel, mert nem volt vészes mennyiség és időnként teljesen eltűnt magától.

Augusztus óta viszont elárasztotta a hátamat és a lábszáramon is sok van a sípcsontom felett. De a hátam a brutális, véresre vakarom magam, véresek a pólóim, csupa seb a hátam, már fáj is, annyira elvakarom, főleg éjszaka őrülük meg a viszketéstől.

Kb. egy hónapja pedig iszonyatosan zsíros lett a hajam és összeesett. Utoljára 10 éve volt ilyen, amikor sokkot kapott a hajsütővastól, de helyrehoztam valami ricinusolajos pakolással. De most semmi ilyen trauma nem érte, egyszerűen a felére esett össze a hajam. Nem hullott ki, hanem egyszerűen mintha elvékonyodtak volna a szálak. Vagy nem tudom.


Mi lehet ez? Vagy hova menjek? Most már biztos komolyabban vennének az orvosok, mert amíg csak 2-3 volt rajtam egyszerre, nem foglalkoztak vele. 10 év alatt így is csupa heg lett a hátam, mert mindig máshol jött ki az a 2-3 darab. De ez most brutális. Tele van az egész hátam.


Biztos van lelki háttere is: nagyon magam alá zuhantam augusztusban, mert elvesztettem egy kutyát, aki a mindenem volt. Igazából azért is nem foglalkoztam idáig a hátammal, mert legszívesebben utána mennék.


Ezen kívül fizikai megterhelésnél, mondjuk ha dombnak fel biciklizek, időnként rosszul vagyok, meg kell állnom, hogy ne ájuljak el. Ez is 1-2 hónapja van.

Már 40 körül járok, nő vagyok, szóval lehet, hogy ez inkább vérszegénység miatt van és nincs köze a kiütésekhez.


Ezeket leszámítva egészségesnek érzem magam.


Hova kéne mennem ezekkel a tünetekkel? Mivel már 2 bőrgyógyászt elfogyasztottam, semmi ötletem.



2020. nov. 28. 02:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne bőrgyógyászhoz menj, hanem belgyógyászatra és kérj gluténérzékenységre tesztet. A bolti gyorsteszt csak az egyik, ritkább fajtát tudja kimutatni, tehát azzal nem mész semmire. A leírtak alapján simán lehet lisztérzékenység, arra jellemző a vérszegénység, a kiütések és az indokolatlan fogyás is, ez nem jellemző rád?


Én is a héten megyek ilyen tesztre, nekem nincsenek kiütéseim, de folyamatosan fogyok, normál étrend ellenére(45 kg vagyok), vérszegény vagyok és B + D vitaminhiányom is van a vérkép alapján, tehát elég valószínű, hogy gluténérzékeny vagyok. Én is olyan vagyok, hogy mozgás közben iszonyat hamar kifulladok, egy konditermi edzés nekem 10 ismétlés + 3 perc levegőért kapkodásból áll xd

2020. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egész életemben extra sovány voltam, de szülés óta pont nem. Vagyis most is vékony vagyok, de közel az ideális súlyhoz, az utóbbi hónapokban még híztam is, 53-54 kg vagyok most 168 cm-hez.

A vérszegénység a nagyon erős menzeszem miatt is lehet, 42 vagyok, mostanra sok korombelinek kiürülnek a vasraktárai, több ismerősömnek majdnem vért kellett kapnia kórházban, sajnos úgy tűnik, ez a korral jár.

Azt megtaláltam, hogy a hajam és bőröm zsírosodásának lehet köze hormonális változásokhoz, lehet hogy most kezdem a változókort. De nyilván, mivel 10 éve van bőrtünetem, nem elsősorban a változókor a gond, az max. csak ront rajta.

Hát elindulok valamilyen irányba, köszönöm.

Amúgy erősen laktózérzékeny vagyok 4,5 éve, az is lehet másodlagos tünete a gluténérzékenységnek.

2020. nov. 28. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kb egyértelmű, hogy ez gluténérzékenység. Még az is stimmel, hogy sovány voltál/vagy. Én mindenképp elmennék egy tesztre, vérvétellel megállapítható.
2020. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért nem egyértelmű, mert nem ott vannak a kiütéseim, ahol a gluténérzékenyeknek szokott lenni.(Könyök, térdek, fenék)

Nekem elsősorban a hátam felső része és a lábszáram az érintett.

Időnként a könyökömön is van, ez tény, pl. most is van egy bemetszés jellegű, de nem ez a jellemző. Ráadásul, nem hiszem, hogy pont akkor kezdenék hízni, amikor a bőrtüneteim rosszabbodnak. Úgy értem, eddig 52 kg voltam jobb napjaimon, de inkább 50, most meg hirtelen feljött rám 3-4 kg és semmivel sem eszek többet. Tény, hogy az étkezésem is rendszertelen, általában délután 3-kor jövök rá, hogy enni kéne valamit, mert éhes vagyok, aztán 4-re meg is hozzák amit rendeltem, reggel csak bedobok valamit, hogy el ne ájuljak...nem szeretek sokat foglalkozni a kajával.

Laktózérzékenység meg elég sok embernek van.

De ettől függetlenül ki fogom most már vizsgáltatni.

2020. nov. 28. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!