Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki lazításokat szeretne...

Ha valaki lazításokat szeretne az ünnepekre, azzal miért kell ellenségesen bánni?

Figyelt kérdés

Nem egy gyik bejegyzést láttam, ahol nem egy ember szolt be a masiknak, aki a korlatozasok lazitasat szeretne az unnepekre. Gondolok itt az este 8 utáni kijarasi tilalomra, a kulfoldrol érkezok karantenmentessegere, stb. Rengeteg csaladot elszakitananak az ünnepekre, ha peldaul kulfoldi munka miatt karantenban kene tolteni a karacsonyt vagy ha este 8 utan nem lehetne kisebb csaladi osszejovetelt tartani.


En itt most nem az oriasi csaladi bulikrol beszelek, de en pl hónapok ota nem lattam a szuleimet, a szeretet unnepen meg veluk szeretnék lenni, es nem karantenban. Sok helyrol megkaptam a valaszt, hogy maradjak ott ahol vagyok. Kozben en is es a csaladom is atesett mar a covidon. Illetve betartjuk a szabalyokat.


De van egy reteg aki ezt nem erti meg, es alapbol a kulfoldon elo magyarokat ellensegkent kezeli. Szerintetek?



2020. dec. 7. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, én alapból úgy látom, hogy az itt jelenlévő közeg zömében unott, gépet nyomkodó, a társadalom alsóbb rétegeiből való ember.

Van kivétel persze!

A való életben úgy látom, mindenki lazítást akar.

2020. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Nyugi, meg fogjátok kapni a lazítást.

De januárban m*rhára meg fogjuk szívni. És akkor nekem ne jöjjön senki, hogy vizsgák helyett egyetemistaként menjek "önkénteskedni", miközben tele vagyok veszélyeztetett családtagokkal!

Értelek én, ez most nehéz, de mindenki csak egy kicsit akar kilógni a sorból, a vége meg nagy baj lesz!

Nekem is sok mindenről le kellett mondanom ebben az évben, mégsem "sírok", mint egy hisztis kamasz.

2020. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

....igaza van az utolsó válaszadónak...

érthetetetlen, hogy a mai világban ennyit nem lehet kibírni.

Örülünk, hogy ti már átestetek a covidon, de senki nem akadályozza meg , hogy akár ha külföldről is jöttök hazagyertek.

(kifizetitek szépen a PCR tesztet és már jöhettek is, bár nem tudom szükséges e ez egyáltalán ahhoz, hogy belépj az országba.)

Ha nem tudtok 8-ra hazaérni, akkor ott alszotok a családtagoknál.

Nem értem mi ez a nagy felháborodás.

Meg könyörgöm régen háború volt, nem volt internet semmi...na az tényleg nagyon durva volt.

De most simán találkozhatnának a családok szabad levegőn, vagy akár otthon de szépen mindenki 8-ra hazaérne mi ebben a kibírhatatlan és elviselhetetlen??

Van az úgy, hogy az ember hónapokig nem látja a családtagjait, de én inkább nem látom őket hónapokig élőben és inkább skypon tölteném a karácsonyt velük, minthogy megkockáztassam hogy soha többet nem karácsonyozhatunk ha esetleg elkapják.

Ok ti már átestetek rajta, rendben van, de attól sokan mások nem estek még át, és sokan vannak akik csak állítják , hogy átestek rajta, mert nem tudom mikor huuu de jaj de nagyon betegek voltak...hallottam már ilyet is aki állítja , hogy átesett rajta, de teszttel nem igazolták...

Szóval én nagyon bízom benne, hogy ilyen emelkedő számok mellett maradnak a korlátozások.

2020. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Angel3000 ***** válasza:
68%
Szia! Muszáj fegyelmezetten vègig csinálnunk ezt a nehéz idôszakot! Èn is szeretnèm a mostanábab megôzvegyûlt Èdesapámat 88 èves meglátogatni, mert irtó magányos, de most nem szabad kitenni ôt, hogy esetleg behurcoljam hozzá a virust! Inkább sky-in látjuk egymást ès naponta hivom.
2020. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Angel3000 ***** válasza:
90%
Sajnos most nics helye a lazitásoknak, mert aggasztó a helyzet! Aki ezt nem èrti meg nincs felelôssèg èrzete!
2020. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Angel3000 ***** válasza:
94%
1-es, biztos vagy abban, hogy az itt jelenlévô emberek csak unalomból irnak itt!. Arra nem is gondolsz, hogy vagyunk sokan itt akik segiteni próbálnak ônzetlenûl ember társainkon kûlônbôzô problèmáikon !
2020. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

"Rengeteg csaladot elszakitananak az ünnepekre, ha peldaul kulfoldi munka miatt karantenban kene tolteni a karacsonyt"

Aki külföldi munkát vállal, saját maga szakítja el magát a családjától, nincs mit szépíteni ezen. Nem mondom, hogy nincs az az élethelyzet, ahol ezt fontos megtenni, de nem kell másra kenni akkor sem. Egyébként meg a karantént úgy is lehet időzíteni, hogy karácsony előttre essen, akkor karácsonykor már együtt lehet a család akkor is, ha valamelyikük külföldön dolgozik.

2020. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Igen igaza van az utolsónak..én is külföldön dolgoztam és 3 karácsonyt töltöttem kinn egyedül , távol a családtól...ott volt a skype, az ajándékot megkaptam mielőtt kimentem és szépen megvolt az ajándékozás öröme is mert a skypon bontottam ki...mindent meg lehet oldani.

Amúgy pontosan , amikor azt éreztem elég volt, akkor szépen hazajöttem és kerestem munkát itthon...

de ebben az országban semmi sem jó az embereknek, mert most meg azért kapom az oltást, hogy 140-et keresel akkor te már ne is akarj szülni ennyi fizetésre...:D

Ajjjaj ...nagy gond van ebben a világban az emberek gondolkozásával.

2020. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Mellékvágány, de aki manapság Magyarországon 140 000 forintot keres, az valószínűleg külföldön is helyi szinten éhbérért, 1300-1400 eurókért dolgozgathatott.
2020. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

...:D jah tudom elfelejtettem itt mindenki minimum 300 ezret keres.

igen amúgy pont eltaláltad , 1300-1400 eurót kerestem anno 10 éve...nem volt az olyan rossz fizetés akkor..:)

Hát én azt mondom nem a párom szégyene, hogy diplomásként 180 -at kap, és nem az én szégyenem, hogy 3 szakmával plusz középfokú nyelvvizsgával 140-et kapok.

Menjek máshova? Hova amikor az egyetemi tanár kap ebben a városban 180 ezret...

nem hiszitek el? Járhatok utána...

2020. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!