Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Sclerosis...

Mi lehet a bajom? Sclerosis multiplex, parkinson vagy esetleg más idegrendszeri betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz a leírás. Egyetlen tünetem van, ami fennáll körülbelül másfél hónapja, ez pedig nem más mint a remegés. Ez a fajta remegés ami nekem van, kívülről nem is látszik, úgynevezett belső remegés, vibrálás, amit csakis nyugalmi helyzetben érzek, tehát lefekvéskor. Mindig a fejemben érzem, esetleg a nyakamban, de az utóbbiban nem vagyok biztos. Ez az egész úgy kezdődött, hogy nagyon nagyon izgultam az egészségem miatt (hipochonder vagyok, de kezelés alatt állok már egy ideje), és ez volt a legelső alkalom, amikor megjelent. Úgy képzeljétek el, hogy már annyira szorongtam az egészségem miatt, hogy az testi tünetbe csapott át, mert a szervezetem már nem tudott ekkora mértékű stresszel/szorongással megbirkózni. Na de vissza a remegéshez. Régebben nagyon jó alvó voltam, rögtön elaludtam, reggel keltem csak fel. Mióta megjelent ez a remegés, vagy az van, hogy 1 éjszaka alatt felkelek 3-4x és rögtön visszaalszom, vagy az van, hogy felkelek 1x de akkor órákig nem tudok visszaaludni. Amikor felkelek, mindig érzem ezt a fura belső vibrálást/remegést a fejemben, ami kívülről egyáltalán nem látszik/érződik. Ilyenkor általában még jobban rástresszelek, mert ijesztő tünet, nem tudom mi okozza. Ha mély levegőket veszek és nem figyelek rá, akkor általában elmúlik.

Ami aggaszt az pedig a következő: eredetileg, ami kiváltotta a remegést, már szinte teljesen elmúlt, egyáltalán nem aggódom miatta. Ennek ellenére, a remegés mégis fennáll azóta, minden este amikor lefekszem. Továbbá, amikor felkelek álmomból és érzem, hogy remegek, akkor nem lehet a stresszre fogni, mert álmomban nem stresszelek, mégis remegéssel kelek. Megszűnt a remegést kiváltó ok, valamint álmomban a remegés miatt sem aggódom, mégis úgy kelek fel, hogy érzem a fejemben a belső vibrálást.

Azt tudni kell, hogy anyumat sclerosis multiplexszel diagnosztizálták 55 évesen. Tudom, hogy nem örökletes, de nagyobb eséllyel alakulhat ki nálam, mint egy “átlagos” embernél. Emellett próbáltam már kb minden házi praktikát remegés ellen, pl szedek magnéziumot, idegnyugtató teákat iszom, meditálok, izomellazító gyakorlatokat csinálok, igaz az utóbbi kettőt nem minden este, de heti többször.

Holnapra van időpontom a neurológushoz, de attól félek, hogy ezzel a tünettel nem akarnak majd MRI-t csinálni.

Ki mit gondol erről az egészről?



2020. dec. 9. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell ezt továbbgondolni, te már diagnosztizált hipochonder vagy.


A neurológus majd megmondja, hogy mi a helyzet.

Amúgy miért félsz az MRI-től...? Most akkor meg akarod tudni, hogy mi a bajod, vagy elég neked a rettegés az ismeretlentől? :-O

2020. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 ezt értelmezd légyszíves: “de attól félek, hogy ezzel a tünettel nem akarnak majd MRI-t csinálni.” Attól, hogy hipochonder vagyok, nem kizárt, hogy valami betegségem miatt. Egyébként gondoltam, hogy nem kellett volna beleírni, mert azonnal erre fogják az emberek.
2020. dec. 9. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem csak szorongsz. A generalizált szorongás egyfajta állandó stresszben tart, ami adrenalint, és kortizolt nyom a vérbe folyamatosan, amik pedig remegést okoz. Nyugtatóra voltam függő, az elvonás egy éve alatt végig, és utána is egy évig remegtem, előbb kívül- belül, aztán " csak" belül. Az elvonás is egy hosszan tartó stressz, a remegés pedig alap elvonási tünet, szóval teljesen normális. Nagyon szar, de amúgy ártalmatlan. Két dolgot simán ki tudsz próbálni. 1. Beveszel pl 0.5 mg xanaxot, vagy frontint, vagy rivotrilt és figyeled magad. Ha fél óra alatt elmúlik a remegés, akkor idegrendszer csinálja, azaz szorongástól van. 2. Elmész futni, sétálni, bicajozni, és ha kellemes fáradtság után nem remegsz, akkor is a belső feszültség okozza. Arról nem is beszélve, h egy S.M. beteg nem tud futni. A vizsgálatot csináld meg, szinte biztos, h negatív lesz, de legalább ki lehet zárni egy csomó dolgot.
2020. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen, végre valaki segítő dolgokat is leírt.:) Ment a zöld pacsi.
2020. dec. 9. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Mivel friss, elolvastam,

Idegrendszeri tünet lehet, akár sclerosis multiplex is, nekem is ezzel kezdődött az SM-em.

Nem örökletesen, egy Fluariy (elírtam a nevét) nevű influenza elleni védőoltás beadása után nem sokkal jelentkezett nálam az SM.

A kontrasztanyagos MR pontos választ fog adni.

Jobbulást kívánok!

2020. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzővagyok, a 7-es számú agyidegemnél volt gond az MRI-n, nekem is arcom remegett, egy EMG miográfiával megnézték és tényleg remegett.

Ha tudatos cselekvéseket végeztem másra figyeltem, addig semmi remegés.

3ashoz: SM-es beteg az első éveiben még tudhat futni.

Egy 5-10 év után már azt hittem tudok futni, és láttam már nem tudok.

2020. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 szia, köszi a választ, én is jobbulást kívánok neked! Nekem amúgy nem az arcom remeg, hanem belül a fejem, most ez kicsit furcsán hangozhat.:) kívülről nem is érződik. Nyugalmi állapotban pedig elmúlik, ha mély levegőket veszek. Az orvos szerint a stressz okozza, valamint a feszültség a nyakamban. Tegnap voltam neurológusnál, aki megvizsgált és azt mondta, hogy szinte kizárt az SM és a Parkinson. Ennek ellenére kértem, hogy csináljunk egy MRI-t, és beleegyezett, pedig egyetlen tünettel elvileg nem írhatná elő (nem Magyarország). 2 hét múlva van időpontom, meglátjuk mi lesz, de már nem izgulok miatt, mert pl ma jól tudtam aludni, azután hogy az orvos megnyugtatott. Esélyes, hogy a stressz okozza, de jobb utánajárni. Köszi még egyszer.
2020. dec. 11. 14:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakit érdekelne: szerencsére kiderült, hogy nincs semmi bajom, megjött az MR eredménye🙏🏻 Az orvos azt mondta, hogy teljesen rendben vannak az idegeim, meg minden más is, és hogy nagyon jó lett az eredmény. “Nagyon” jó alatt nem tudom mit ért, és hogy mitől olyan jó, de rendesen örülök neki. A remegés meg már 90%-ban elmúlt, már csak nagyon enyhe bizsergést/vibrálást érzek belül, azt se mindig, csak elvétve, és végre normálisan alszom, nem kelek fel éjszaka. Rendesen megkönnyebbültem. Köszi mindenkinek, aki válaszolt.
2021. jan. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!