Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi számít "végbélszivárgásnak"?

Mi számít "végbélszivárgásnak"?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy másoknak milyen ezen a téren... Így nem tudom, hogy ez egy tünet, ami problémát jelez, vagy ez teljesen normális.


Például:


Reggel székelés után teljesen tisztára törlöm, a WC papíron már semmi sem jelenik meg.

Utána a nap folyamán kb. 6 óránként "nedveskésnek" érzem (lehet, hogy csak izzadtság, mert nagyon sokat ülök) a ánusz környékét, és ha wc papírral megnézem, akkor egy fél centis/1 centis átmérőjű nagyon halvány barna (szinte halvány sárga jellegű) folt lesz rajta.


Ez most szivárgás? Vagy csak az izzadtság a "kioldja" a maradványokat, amiket nem értem el?


Azért érdekel, mert egy elég kemény székletnél fájt, ahogy kijött, és azóta (1 hete) a keményebbeknél fáj, és friss vért látok a papíron.


És nem tudom, hogy ez mennyire aranyér, és mennyire csak repedés, ami nem tudott még begyógyulni, mert még a szilárdabb székletek, mindig fel-fel sértik.


(Közben elkezdtem rostosabb dolgokat is enni, kevesebb szénhidrát, stb, hogy egyszer se legyen kemény, hátha begyógyul.)



2020. dec. 12. 22:35
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A szèkletinkontinencia elôfordulása a sèrûlèsek ès egyèb betegsègek kôvetkeztèben lètrejôvô szèkletûritèsi zavarok okozzák. Az aranyèressèg miatt megjelenô zavar ugyancsak felnôtt korban okozhat komolyabb problèmát, mivel ez a betegsèg mûtèti megoldás nèlkûl idôvel fokozódik. Ha az aranyèr már kialakult, nem hunyhat szemet az adott probléma fölött! Èrdemes speciális kenöcsöket alkalmazni, melyek csökkentik a fájdalmat a viszketést ès elôsegitik a sebgyógyúlást. Èrdemes beszerezned, hogy legyen az ûnnepekre vègbèlkúpot ( Glicerines), ès Reparon vègbèlkenöcsöt 25 mg
2020. dec. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy a kulonosen kemeny, szaraz szekletet nyalka vonja be, hogy konnyebben haladjon. Ez a nyalka mar a finisben ott van, a belso zaroizmod egesz biztos zar, csak izzadassal kiolvad beloled.

Remelem, nem muszalas bugyit hordasz.

2020. dec. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha jól értettem a 2 választ, akkor eddig 1 "szavazat" az aranyérre, és egy 1 pedig arra, hogy nem.


Várom a további válaszokat, köszi előre is.

2020. dec. 13. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell túlzásba vinni az anális szexet.
2020. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!