Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy bolti eladó COVID...

Ha egy bolti eladó COVID pozitív lett, mennyi esélye van, hogy elkaptam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiderült, hogy a faluban az egyik eladó sajnos COVID-os, elég erős tünetei vannak, de szerencsére kórházban nincs. Én, vagy a családtagjaim, napi szinten látogattuk a boltot. Természetesen maszkot használtunk: mi is, ő is.

Mekkora az esélye, hogy elkaphattam? 27 hetes kismama vagyok, emiatt aggódom.

Amennyiben megfertőződtem, mikor jelentkeznének a tünetek?



2020. dec. 14. 10:24
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Nem kell aggòdnod, mert ha maszkot hortàl és a bolti eladònô is viselt maszkot és rôvid ideig tartòzkodtàl a boltban és a kezridet is lefertôtlenitetted akkor nem lehet baj! A fertôzés utàn a tûnetek 5-6 nap mùlva jelentkeznek! Minden jòt!
2020. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem sok, de attól is függ hogy mennyire erős az immunrendszered, mennyiszer vagy átlagban náthás körülbelül? Én amióta nagy dózisú c vitamint szedek nem vagyok náthás télen sem. A boltból vásárolt termékek külső csomagolását érdemes fertőtleníti ha ez még nem történt meg.
2020. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is emlékszem rá, hogy mikor voltam utoljára beteg (láz, torokgyulladás stb), szerintem 5-7 évvel ezelőtt.
2020. dec. 14. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel mind a ketten jól felvettétek a maszkot, ezért nem lehet baj
2020. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne aggódj, nagyon nagy rá az esély hogy nem kaptál el semmit.
2020. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10,47%

Így jobb?

2020. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 everlight ***** válasza:
Nagyobb a füst mint a láng:nézzük a tényeket:Eddig 300000 ezer fertőzésből csupán 7500 halál,csupán 5% tehát 95 százalék a túlélés ami nagyon sok a rákhoz képest.
2020. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!