Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ha egy betegségnek...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Szerintetek ha egy betegségnek a nevében benne van az a szó hogy örökletes betegség,akkor a betegnek a gyermeke vagy gyermekei is biztosan öröklik a bénulást vagy ezt hogyan kell érteni?

Figyelt kérdés
Nekem olyan betegségem van,aminek a nevében magyarul az első szó az,hogy örökletes és ezért lemondtam arról,hogy gyerekeim legyenek,de azért még reménykedek abban,hogy ez még sem olyan komoly és tisztában vagyok azzal is,hogy itt ezen az oldalon általában nem csak orvosok vannak,de inkább itt is megkérdezem,hátha kapok erre a kérdésemre is hasznos választ ;-) :-)

#örökletes #Örökletes Bénulás
2020. dec. 17. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Az esély nem száz százalékos. A mértéke pedig attól függ, hogy a betegséged domináns gén-e vagy sem.
2020. dec. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szüleid is ilyenek?

Ha garantált lenne hogy öröklődik is, akkor ők is mindketten ugyanezzel a betegséggel élnének.

Az öröklődés inkább egy hajlam. Ott az esély, nem is kicsi, ha a nevében is benne van, de nem is törvényszerű hogy mindenképpen továbbörökíted.

A törpenövés is örökletes, mégis vannak törpenövésűek akiknek normál méretű gyerekei vannak. Olyat is láttam már hogy a gyerek normál méretű lett, és az unoka lett törpenövésű. Szóval a hajlam öröklődik, de nem garantált hogy minden egyes generációban ki is ütközik.

Vagy hozhatnám mondjuk a szemszínt is példának. Mondjuk van egy pasi akinek kék a szeme, de egyik gyereke sem örökli, mert nem törvényszerű, mégis valamelyik unokája szintén kékszemű lesz.

2020. dec. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Konkretan melyik orokletes betegsegrol van szó? Sokat segitene.
2020. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a Teljesen Őszinte Válaszokat és az én hibám,hogy nem írtam le,mert bevallom a kérdéás kiírása közben le akartam írni,hogy a betegségem rövidebb neve HSP,ami a Herediter Spasztikus Paraplegia és miután megtudtam hogy örökletes szomorúan,de lemondtam arról hogy saját gyermekeim legyenek,mert senkinek nem kívánom hogy átélje azt amit én kicsivel több mint 12 éve átélek és az Édesapám azt mondta nekem miután beszéltünk erről,hogy megérti ezt a döntésemet,de nagyon sajnálom mert a lánytestvéreim sem akarnak gyereket szülni és ezért nem lesznek unokái,hacsak a tervem nem sikerül,hogy örökbe fogadnék egy kislányt és egy kisfiút is.
2020. dec. 17. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennél a betegségnél végezhető prenatalis genetikai vizsgálat, tehát ki lehet szűrni már magzati korban.
2020. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,akkor ha jól értem és megtalálom a páromat és terhes lesz,akkor elég lesz elmennünk orvoshoz?


Egyébként majd utána nézek annak,hogy mit jelent a prenatalis genetikai vizsgálat :-).

2020. dec. 18. 01:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. A terhesség alatt meg tudják állapítani hogy örökölte-e, és ha igen, akkor el lehet vetetni. Ami kegyetlennek tűnik, de sokkal jobb mintha egész életében szenvednie kéne.
2020. dec. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal,hogy ha elkapja a betegségemet akkor neki is jobb lesz ha elvetetjük,mert én pontosan tudom mind a jónak nevezett mind a rossznak nevezhető oldalait,bár szerintem sajnos csak rossz oldala van,de igyekszem mindig pozitívan gondolkodni mindenről és remélem olyan párt találok aki beleegyezik a közös gyermekünk vagy gyermekeink elvetetésében,ugyanis én iker születésből vagyok és az Édesapámnak is volt ikertestvére,tehát nálam az ikrekre nagyon nagy az esély és bevallom én is úgy terveztem az életemet.
2020. dec. 18. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!