Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Covid miatt lélegeztetőgépre...

A Covid miatt lélegeztetőgépre kerültek, de utána meggyógyultak szereztek a tüdejükben maradandó sérülést?

Figyelt kérdés
Van még utána nehézlégzésük? Volt, akinek maradandóan maradt nehézlégzése?
2020. dec. 17. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
2020. dec. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát maradandó hegesedéseket okozhat.


A legjobb ilyen esetben a CT-vizsgálat, ami már a betegség gyanúja előtt is kimutatja a tüdőben lévő elváltozásokat.


A koronavírus elmúltával is érdemes egy vizsgálaton átesni (gondolom a maradandó sérülések felmérése végett).

2020. dec. 17. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Állítólag a szinte tünetek nélkül gyógyultaknál is 10%-nál tüdő károsodás van. Én lassan egy hónapja "gyógyultam", kórházba nem kerültem szerencsére, de az oxigén szaturációm kisebb terhelésre is leesik 90% alá. Fél év múlva megyek majd teljes kivizsgálásra, neurológiára is.
2020. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És aki a kórházból kijövet után emiatt fiatalon leszázalékolt lesz? (gondolok pl. a 30-40 évesekre)


Nemcsak sérült a tüdeje, de még hordhatja is a szájkendőt, örül ha feleannyi oxigénhez jut, mint máskor.


Remélhetőleg fognak tudni munkát biztosítani nekik. Ha nem kap munkát és nincs pénze, azzal csak még rosszabb lesz a helyzete.

2020. dec. 17. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért, de tüdőszűrőre mindenképpen kell beutaló? Én is átestem a covid 19-en, és megnyugtatna egy kivizsgálás.

Vagy tudtok olyan helyet, ahol munkáltatói, iskolai vagy orvosi beutaló nélkül is lehet időpontot kérni?

2020. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kecskeember ***** válasza:
100%
Igen, főleg a súlyos tünetekkel rendelkezőknek van hegsedés, nehézlégzés, fulladás.
2020. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos tud vizsgálatokra küldeni, vagy magánban lehet vizsgálatra menni.
2020. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!