Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért probléma a magas láz?

Miért probléma a magas láz?

Figyelt kérdés
Mióta élek,37.8 nál nem emlékszem magasabb lázra. mi a különbség, 38, vagy 40 fokos láz között? tényleg annyira számít pár fok?.-mit lehet érezni 39 40 fokos lázzal? személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi,nem akarom a googli t bújni.

2020. dec. 23. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A 40 még aránylag oké, igazából a bajok 41-42 körül kezdődnek, mert akkor az emberi szervezetek sejtmagjai elkezdenek kocsonyásodni, vagyis megsülni. Azért kell 40-nél elkezdeni csillapítani, mert onnan nagyon hamar fölmehet.
2020. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 -húha! az milyen?
2020. dec. 23. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az olyan, hogy meghalsz. Mint egy tojás, amit szépen megfőzöl.
2020. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1- de hát a szaunában is több van, mint 40 fok!?
2020. dec. 23. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De az nem belülről, hanem kívülről jön. A kívülről jövő hőmérséklet - akár alacsony, akár magas - ellen véd a bőröd egy bizonyos ideig. Persze ha órákig maradsz a szaunában, akkor az is árt.
2020. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Keringészavart okozhat, leeshet a vérnyomás, zavartság is felléphet 39+ fölött. Nagyon megterheli a szervezetet a tartósan magas láz, könnyen felborulhatnak az anyagcsere folyamatok is.


Nekem volt már ilyen magas lázam, rettenetesen fáztam, és a wc-re alig bírtam kimenni, olyan gyenge voltam.

2020. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De az a külső környezet. Mivel a tested szigetel,zárt keringési rendszered van, így a külső hőmérséklettel nem nő a testhőd. Ha lemegy a hőmérséklet 12 fokra ugyanúgy 36 fok körüli marad a belső testhőd, nem leszel 12fokos.
2020. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt nagxon magas 39.8 a lazam. Csak annyit tudtam, hogyvejjel felebredtem, hogy valami isuonyatosan rosszul erzem magam. Nem tudtam hanynom kell-e vagy szedulok vagy mi van? Kitamolyogtam a furdobe es gondoltam arcot mosok, ahigy a hideg csapvizbe nyultam hirtelen azt ereztem huuu ez nagyon jol esik. Aztan csak hagytam a csukloimra folyni a vizet. Egyszercsak bejott egy lakotarsam es kerdezte jaj veled meg mi van. O megfogta a ho.lokom es rohant lazmeroert. Na igy derult ki a magas laz. (Utolag azt mondta ugy neztem ki, mint egy zombi.)


A problema a maga slazzal az, hogy a feherjek hoerzekenyek es elkezdenek szetesni x fok folott. Igy ha a szervezet eler egy bizonyos hőt, akkor olyan feherjeink esnek szet amik fontos szerepet jatsuanak a szevrezet mukodeseben pl enzimek is...sejtalkotok.


Szauna azert mas, mert melegveru alattokent testunk hojet tudjuk szabalyozni. Bizonyos mertekig es ideig. Tehat hideg eseten elkezdunk reszketni, ami hot termel, de x ora utan megfagyunk kihulunk. Ugyanez a hosegben az izzadas parologtat ami huti a bort stb. Aztan persze x ora utan meg lehet sulni...

A laz amugy hasznos, csak 40 fok folott mar gaz.

2020. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
húha! azt hittem, hogy csak egy kicsit nyöszörög az ember!
2020. dec. 23. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Googlezzál rá:homeostasis! Na az borul fel magas láznál. Szédülés, hidegrázás, nagyfokú gyengeség, nagyon megterheli a szervezetet.
2020. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!