Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A második covid tesztem is...

A második covid tesztem is pozitív lett. Most fertőzhetek valakit, vagy sem?

Figyelt kérdés
10 nappal az első pozitív PCR teszt után a háziorvos gyógyultnak nyilvánított, mert a covid tűnetek megszüntek. Ennek ellenére elmentem egy újab PCR teszre, ami pozitív lett.

2020. dec. 27. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Akár hetekig mutathat pozitívat a teszt, hiszen ha megkapargatnak, találhatnak elhalt vírusokat a garatban, az pozitívat fog jelezni, de már nem fertőz.
2020. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem, nem tálalnak elhalt vírusokat. Igen, fertőzhetsz
2020. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kiváncsi leszek mit fog mondani a háziorvos A tünetmentes, de pozitív covidos sportolók is karanténba kerültek.A fertözőképesség miatt?
2020. dec. 27. 20:32
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert szerinted miért? de őszintén? Ha a nyálkahártyádon ott a vírus, azt terjesztheted is, elég egyet tüsszentened. Nincs olyan, hogy elhalt vírus, mivel a vírus sosem élt, aki ilyet mkomd, az futóbolond
2020. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Én még mindig abban a hitben élek hogy 2 negativ tesztel lehet kimenni a karanténból de oké
2020. dec. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

#2, #4


Sajnálom, hogy ostobaságokat terjesztesz.

idézet a PCR tesztről:

"Az RNS kimutatás nem tesz különbséget a replikálódó aktív vírus és a már elhalt vírus RNS maradványa között."

2020. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: sajnálom, hogy képtelen vagy felfogni alap dolgokat. Biztos jobban tudod nálam, aki ezzel foglalkozik :) ne terjeszd mar a b.romságaidat
2020. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Dehogy foglalkozol ezzel. :D
2020. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha vmit sokat mondogatsz, esetleg smileyt is a mondat végére teszel, azzak szerinted valóra válik? Na ugye...
2020. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tegnap jutottam hozzá:

A Nemzeti Népegészségügyi Központ 5561-57/2020/JIF számú (dr. Galgóczi Ágnes) állásfoglalása:

„A beteg legalább 3 napja láztalan, légúti tünetei megszűntek, és a tünetek kezdete után legalább 10 nap eltelt, gyógyultnak nyilvánítandó, közösségbe engedhető.

......egy enyhe tünetekkel , vagy tünetmentesen otthonában elkülönített beteg/fertőzött személy a 10. napon már nem ürít fertőzőképes vírusokat.”

2020. dec. 29. 04:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!