Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan reformárjam meg az...

Hogyan reformárjam meg az életmódom? Tippeket, trükköket, tanácsokat és ötleteket szeretnék

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy genetikailag egy vékony lány vagyok ezért nem éreztem eddig magamon nyomást, hogy változtassak, mivel a külsőmön úgy gondoltam nem látszik semmi. Aztán a 20-as évek beköszöntével feljött 1-2 kiló (tényleg nem több), és megjelent egyhe narancsbőr, plötyibbnek látom a testem, izmom nincs.


Szeretnék januártól új lappal indulni és egyre többet tenni azért hogy egészségesebb és jobb formában legyek.


Jelenleg nagyon kevés vizet iszok, viszonylag sűrűn iszok kólát meg fekete teát. (Heti több alkalom)


-Szeretnék napi 2,5-3 L vizet meginni és csak nagyon ritkán inni káros üdítőt. Alkoholt nem iszok sűrűn.


Nem mozgok semmit már 4 éve. Sétálni szoktam csak a városban.


-Szeretnék rendszeresen edzeni változatosan. Futni meg otthoni kis edzésekre gondoltam de nem tudom hány perccel kezdjem, mikor növeljem, heti hány alkalommal eddzek?


Étkezés talán a legnehezebb számomra. Válogatós és finnyás vagyok. Ritkán eszem főtt ételt, leveseket nem kedvelem, húst nem eszek de zöldséget és gyümölcsöket sem nagyon.

Csak szémhidrátot eszem, a friss fehér kenyér a kedvencem, imádom a pizzát, tésztákat, illetve rengeteg tejterméket fogyasztok.

Ezek mellett még sok chipset, csokit, pattogatott kukoricát, gumicukrot háát zabálok..

Volt egy rövid kísérletem a vegán glutén és laktóz mentes étkezéssel de nem bírtam. Az ételek ízetlenek vagy furcsa mellékízzel rendelkeztek.


-Szeretném letisztítani az étkezésem, de nem tudom drasztikusan vagy fokozatosan csináljam, illetve miket egyek, milyen alapanyogat használjak.



Teljesen lemondani nem szeretnék és őszintén úgy érzem nem is tudnék néha-néha egy édességről vagy kenyérről.


Nem fogyni szeretnék hanem egészségesebben élni.


Hogy kezdjek neki és hogy állítsam át az agyam hogy ezt ne 3 napig csináljam hanem már így éljek? Valaki akinek van tapasztalata vagy jó ötlete a témával kapcsolatban segítene?



2020. dec. 28. 02:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egédzséges életmód két kulcsa az étrend és a mozgás.

A futás jó ötlet, de bicaj is szóba jöhet, az is nagyon jó kardió és alakformáló. Eleinte kis célokat tűzz ki, aztán ha megy, lehet növelni.

Az étkezésed elég rosszul épül fel. A vízivás jó ötlet, cukros italokat hagyd el. Ételben részesítsd előnyben a zöldségeket, gyümölcsöket és a fehérjét. Tejtermék nagyon jó, fehérjetartalma miatt elég jól laktat. Sok főzelék zsírszegény húsok. Rágcsikat próbáld meg

2020. dec. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlen elküldtem. Szóval a rágcsikat próbáld meg minimalizálni. Az édességeket pedig cukorhelyettesítővel készítsd. Gluténmentesen nem kell enni.
2020. dec. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És..kovászos kenyeret vegyél! Lebontja a glutént ani nagyon fontos annak aki sok kenyeret eszik..
2020. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!