Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid esetén melyik az a pont...

Covid esetén melyik az a pont amikor lélegeztetőgépre rakják az embereket?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mint minden más esetben, mikor gépi lélegeztetés indokolt: ha magától nem tudja biztosítani a megfelelő oxigenizációt.


Ezt folyamatos monitorozással (spo2, vérkép (ph), légzési paraméterek) ellenőrzik.

2020. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. dec. 28. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha megfelelően tud magától lélegezni,és egyébként minden rendben vele,akkor miért nem elég egy oxigénmaszk?
2020. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

A WHO külön pénzt ad az intézményeknek, ha van lélegeztetett beteg. Tehát érdekében áll az orvosoknak a legkisebb indokkal is lélegeztetőgépre rakni a beteget.

Ugyanígy jár a bónusz a Covidos betegek után, a Covidos halottak után, lejelentett, tesztelt Covidos beteg után a mentősöknek, háziorvosi prakszisoknak.

2020. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ismerősöm benyugtatózták és úgy tetté rá pedig nem is volt gyenge az oxigénszintje
2020. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Megtartják a kórlapokat,vizsgálati eredményeket a kórházak?Ha bemegyek ezeket kikérhetem,megnézhetem?
2020. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
A dokumentációban úgy sem lesz hiba, egy orvos nem hülye. Bizonyítékod nem lesz, ha meg is hal valaki, nem boncolják. Nem készíthetsz fényképet, hangfelvételt, videót talán még látogatni sem engedték. Ki van ez találva, ne aggódjatok!
2020. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Amikor kell a statisztikákba a halott.
2020. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Én csak arról tudok nyilatkozni,amit én látok, nem tudom máshol hogy csinálják.

Igaza van az 1. válaszolónak, akkor kerül a beteg a lélegeztetőre, ha beteg nem tudja önálló légzéssel biztosítani magának a megfelelő oxigénmennyiséget. Persze kapnak oxigén maszkot, itt is használunk több féle Oxigén koncentrációt biztosító maszkokat, a covidosoknál 100%-os oxigénkoncentrációs maszkokat is gyakran alkalmazunk. Ha emellett is romlik az oxigenizációja, akkor még szoktunk próbálkozni a légzéstámogató maszkokkal (csak az ép tudatú, együttműködő betegeknél lehet) , amelyet szorosan rögzítünk a beteg arcához, piszok kényelmetlen lehet és decubitálhat is. Ezek a maszkok lehetővé teszik, h nagyobb nyomással préselődjön a levegő a tüdőbe, ezzel esélyt adva annak, h elkerüljük a lélegeztetést, ugyanis nem jó arányban tudjuk a betegeket leszoktatni a gépről. Sokszor azért is kell lélegeztetni a beteget, mert a tüdejük nagy felülete károsodik, önállóan nem tudnak elég levegőt belélegezni és sajnos ezeket a betegeket nagyon le kell szedálni, h annyira elernyedjenek az izmaik, h a gép beléjük tudja préselni a levegőt. Sajnos, ha valaki gépre kerül, akkor az mindenképp hosszadalmas attól függetlenül, h mi lesz a betegség kimenetele.

Nálunk lehet kérni engedélyt a látogatásra, a hozzátartozókat be is öltöztetjük, bevezetjük, a haldoklók hozzátartozóit, pedig be szoktuk hívni elbúcsúzni. Fényképezni, videózni valóban nem szabad. Én személy szerint, még egyszer se láttam olyat, h valakit azért raktak volna lélegeztetőre, mert több pénzt kap utána az osztály...


#5 a beteg nem mindig érzi, h esik az oxigén a vérében, de mi látjuk a vérgáz eredményén vagy a szaturációján, esetleg a tudatállapotán, ilyenkor muszáj intézkedni, ha nem akarunk nagyobb károsodást.


#6 jogod van kikérni ezeket a papírokat, ha tiéd vagy a közvetlen hozzátartozódé

2020. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!