Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmas hátizomgörcs ellen...

Fájdalmas hátizomgörcs ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már egy éve gond van a derekammal, porckorongsérv gyanú, csak röntgen volt, MRI nem. Az alsó csigolya érintett. Speciális szék, kenőcs, szükség esetén gyógyszer, fájt, de nem volt veszélyes.

Most feljebb fáj, derék-mellkas találkozásánál. Olyan, mintha mindkét oldalam be lenne feszülve görcsösen. És kb csak hanyatt fekve nem fáj. Ha felülök, ha kimegyek mosdóba, random begörcsöl, és belenyillal a fájdalom, de nagyon durván. Ma kétszer voltam a fürdőben, konkrétan nem merek kimenni, nem merek megmozdulni. Az előbb az oldalamra akartam fordulni, de az se ment.

A házidokim nem rendel. Mentőt hívni nem akarok. De ez így nagyon nem OK.

Már vettem be Flectort, bekentem. Mit tehetnék még?


2020. dec. 29. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógymasszázs és izomlazító. Mentő erre ki se megy.
2020. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1: milyen izomlazítóra gondolsz? Erősebbek csak receptre kaphatók. Kenőcsöm van, konkrétan semmit nem használ. Kisváros, itt nincs gyógymasszőr, de ha lenne is, konkrétan az oldalamra sem tudok fordulni. Gyógyszertár van, a férjemet el tudom küldeni.

Nem akartam mentőt hívni, de az durva, ha nem mennek ki olyan beteghez, aki a fájdalomtól mozdulni sem mer.

Hanyatt fekve is begörcsöl néha, de ritkábban, és fekve túlélhető.

2020. dec. 29. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, csak receptre van, a krémek semmit nem érnek. Hívj akkor ügyeletet, ad injekciót. Csak győzd kivárni!
2020. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De basszus, akkor mi a francot csináljak? Örülök, hogy jót ironizálsz rajta, de konkrétan wc-re nem tudok kimenni, pedig lassan muszáj lesz. :/
2020. dec. 29. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Hol itt az irónia? Látom az agyadra ment az állapotod. Csak hogy tudd voltam már vagy 10-szer ebben az állapotban. Ha neked egyik tanács sem megfelelő csinálj amit akarsz!
2020. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5: "csak győzd kivárni"

Ott az irónia, bocs...

És igen, lehet az agyamra ment. Reggel óta csak pár kortyot ittam, nem merek inni, mivel nem tudok felállni.

Ittam még egy Flectort, vettem be mellé cataflam dolot, bekentem kovitix-szal, de semmi javulás. :/

2020. dec. 29. 17:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Na szóval, hat napja fekszem. Flectort szedek. Kenem magam, felváltva, Cartidol, Kovitox, meg vetettem zöld lóbalzsamot. Illetve egészen enyhe fokozaton használok ilyen elektromos izomstimulátort. Meg ágyban fekve próbálom időnként nyújtani. A spontán begörcsölések elmúltak.

Mozdulatlanul fekve nem fáj, oldalt sem, csak az átfordulás. Viszont lábra állni nem tudok. Pontosabban a mosdóba ki tudok menni, de csak 45 fokban döntött derékkal, rogyasztott térddel tyúklépésben. A fürdéshez is segítség kell. Asztalnál de tudok egyenesedni, de csak addig, amíg támaszkodik.

És holnap mennem kellene dolgozni. Ha esetleg olvassa valaki, hátha tud valaki valami csodamódszert, ami még ma lábra állít. Vagy ilyenkor hogyan tovább? Ha holnap fel is hívom a dokimat, így a rendelőbe se tudok bemenni. Kivizsgálásokra főleg. Ilyenkor mi van?

Bár inkább dolgozni mennék. Esetleg valakinek valami ötlete?

2021. jan. 3. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!