Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet kezdődő cukorbetegség,...

Lehet kezdődő cukorbetegség, vagy milyen problémára utalhatnak ezek a tünetek? (24/L)

Figyelt kérdés

Bocsi a kisregényért :D


5 éve volt ilyen irányú kivizsgálásom, mert rengeteget ittam. Eredmény: más a probléma (az kezelve is lett), nem vagyok cukorbeteg, se inzulinrezisztens, de azért figyeljek a jövőben a cukorbevitelre (családban van 1-es típusú diabéteszes, és az inzulinom kissé eltért a normálistól)

Szóval akkor megnyugodtam, és az utóbbi hetekig eszembe sem jutott hogy az lennék, de ezek a tüneteim, amik miatt újra aggódni kezdtem:

- valamivel többet iszok mint szoktam

- sokszor érzem magam fáradtnak, kedvtelennek, vagy "kómásnak"

- sok cukrot kívánok, néha azt érzem muszáj ennem valami szénhidrátot

- az arcbőröm állapota nagyon rossz, bőr alatti gyulladt csomók, pattanások, tág pórusok, miteszerek, hajlamos vagyok piszkálni, amitől sebes lesz, nem akar begyógyulni, hegesedik.

-olyan,mintha folyton 'vizes' (duzzadt) lenne az arcom. Ezt csak én látom és érzem, mert van hogy 1-2 napig nem vizesedik.

-a szemem sokszor duzzadt alul,néha felül is.

- 2 napja reggelre bedagadt az egyik szemem. Azt gondoltam árpa, de mára teljesen elmúlt. Ez junius óta harmadjára fordul elő.

-nehezen ébredek. Sosem ment könnyen, de egy ideje úgy kell beállítanom több ébresztőt, hogy van,hogy fél-1 óráig fel sem fogom hogy cseng a mobilom. (Pl ha 7kor kell kelnem, 5.50től állítom 10-5-3 percenként az ébresztőket, és mondjuk 6.50kor van az első csengés amire emlékszem. Ha más is aludt nálam volt, hogy fél óráig üvöltve csengett a mobilom és ő nyomkodta ki mert én meg se mozdultam. Néha viszont első csengésre felébredek.)

-2-3 óra alvásnál (ez néha becsúszik munka miatt de régen nem okozott semmilyen gondot 1-1 ilyen alkalom) ébredés után pár perccel remegés és erős hányinger tör rám, ami 1-2 órán belül elmúlik.

- furcsán gyógyulnak a sebeim. Pl novemberben borotvával megvágtam a lábam picit, azóta is látszik erőteljesen a nyoma, sötét és fényes a bőr ott még mindig.

-száraz bőr, nyár óta kb, korábban nem volt ilyen problémám.

- gyakori gondok "odalenn" (viszketés)

- a lábaim kezdenek nagyon gáz állapotba kerülni: csak az egyiken(!?) nagyon makacs lábgombával küzdök hónapok óta, a másikon (soha életemben nem volt még) szemölcs nőtt, és pár napja az egyik lábujjamon 2 db fél centi körüli barnásvörös folt lett egymás mellett. Sosem láttam még ilyet, el nem tudom képzelni, mi ez.

-nőgyógyászati probléma: 4 centis ciszta az egyik petefészekben, január elején megyek kontrollra, most ezzel foglalkozunk, de policisztás is vagyok (ami a doki szerint önmagában nem jelent semmit, de más tünetekkel már indokolja a belgyógyászati kivizsgálást)

-nyáron nagyon hirtelen lefogytam kb 5 kilót,betudtam a stressznek.

-nődoki szólt hogy most nagyon figyeljek oda,hogy ne fogyjak, de ez nagyon nehéz. Van hogy napokig fokozott étvágy mellett sem hízok, általában az van, hogy hopp ledobok pár kilót és aztán küzdök hogy visszaszedjem.



Nyilván megvárom januárban mit mond a nődoki, és ha kell megyek kivizsgáltatni, csak hátha addig tud valaki valami okosat/megnyugtatót mondani.



2020. dec. 29. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha öt éve volt cukorterheleses vizsgalatod és van cukorbeteg a családban és ilyen tuneteim vannak ideje megismételni. Figyelj h olyan helyre menj ahol négy pontos terhelést írnak ki.
2020. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne párszor megmérni a vércukor szintedet. Írtad, hogy a családban van cukorbeteg személy, ő biztosan tudna ebben segíteni. Ha ez annyira nem megoldható, akkor viszont csomó gyógyszertárban is végeznek vércukor mérést, nézz utána hol van ilyen lehetőség legközelebb és ellenőrizd ott!

A tüneteid miatt én egyébként biztos elmennék egy vérvételre, de háziorvossal mindenképp érdemes lenne beszélni.

2020. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kaptam cukormérőt tegnap, eddig 3x mertem és normál értéket mutatott. Ebéd és vacsora után 2 órával (5.5 es 6.3) és ma reggel éhgyomorra is normál (5.2) volt
2020. dec. 30. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ezeket mérted akkor nem vagy cukorbeteg tuti.
2020. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a mérés jó ötlet volt, én kicsit meg is nyugodtam,ma reggel is tökéletes volt az eredmény (4.7) , a tüneteim nem tudom így mi okozhatja, remélem hormonális eredetű és a cisztanak lehet közé hozzá, várom mit mond januárban az orvos. Másra nem igazán tudok gondolni így. Persze inzulinrezisztencia ettol még elofordulhat, de azt pár meresbol étkezés után ki lehet következtetni (hirtelen lezuhano vercukorszint).
2020. dec. 31. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ez az év nem volt stresszesebb kicsit? nyilván mindent lehet erre fogni, de valóban csak önmagában nagyon durva tüneteket tud okozni. A barnás kiütésről tudsz fotót csinálni, talán már láttam hasonlót...
2020. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!