Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez aranyér vagy...

Szerintetek ez aranyér vagy daganat?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt aranyerem,és ahogy olvastam hasonló tünete van a daganatoknak is..

Múlthét pénteken 25.én volt az hogy olyan kaki jött ami sok apró/sötétebb/véres bogyó.Tudni kell rólam hogy én nem mindennap nagy wczek van amikor kimarad,de utána sincs erőlködés szimplán kimarad.

De most ugye véres volt.

Ha jól emlékszem akkor vasárnap is bogyós/véres jött ilyen kevéske.

Illetve hétfőn is bogyó-véres,a vér az úgy hogy pénteken "lecsöppent",aztán vasárnap a kaki is véres volt.Azóta pedig a papír halványan miután megtörlöm.

Ma reggel is bogyós jött,aztán anya délután adott körtés levet és azóta kétszer is voltam wcn,ekkor már kicsit világosabb meg sokkal nagyobb "darab".De ugyanúgy véres a papír.

Illetve a fájdalom.Nagy wc után fáj az ülés,de aztán idővel elmúlik,illetve wczés közben fáj rohadtul de nem azért mert erőlködök y5percig,pár másodperc alatt kint van de iszonyuan fáj.

Eddig körömvirágos krémmel lett kenve 2napja.

Szerintetek az hogy már több és nagyobb jött az javulás?

Menjek orvoshoz?

Mit ajánlotok/gondoltok?



2020. dec. 30. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy orvossal is kéne beszélni. Én azt tudom tanácsolni, hogy rendszeresen langyos vízzel öblítsd ki magadnak zuhanyzás közben. Nem biztos, hogy a vér az belülről jön, lehet, hogy felületi vérzésről van szó. De nem vagyok orvos, így nem garancia, amit mondok.
2020. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha odanyulsz, erzed is az aranyered? A fajdalom arra utal, viszont nekem kicsit soknak tunik a ver. Amugy aranyerre valo kup es krem kell, nem koromvirag. Gyogyszertarban veny nelkul kaphato, ha viszont nem segit, illetve tovabbra is nagyon veres a szekleted, akkor mindenkeppen orvos.
2020. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Reparon.

Séta.

Emelés és erőlködés kerülése.

Extra folyadék fogyasztás.

Ülő fürdő.

WC-re tilos telefont vinni.

2020. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha friss a vér, akkor az jó eséllyel aranyér; ha sötét, akkor valahonnan “beljebbről”. Azok alapján amiket leírtál aranyérre tippelek én is, akár két hétig is eltarthat míg helyrejön. Ha egy hét múlva se múlik el, de legalábbis nincs jelentős javulás, akkor orvos mindenképp.
2020. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha friss piros színű vér és akkor fáj a legjobban, amikor kijön a kaki, akkor esélyes, hogy aranyér. Igen, gyógyszertárban adnak rá kenőcsöt, valamennyit segít. Ha nem javul 1-2 héten belül, akkor mutasd meg orvosnak.
2020. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha oda nyulsz és dudorocska van akkor aranyér ha ott nincs semmi akkor lehet belső aranyered amikor kakilsz a széklet után jön a vér vagy a székleted olyan színű? Csokit ettél nagy mennyiségben? Vagy valamit ami megfogja a hasad? Banán? Vízet iszol étkezés után vagy az előtt? Vagy ittál mikor megtörtént ez?
2020. dec. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A székletem egyszer volt véres de nem vérszinű,törlésnél szokott élénk piros vár lenni (szerintem kis mennyiség,mint egy pattanás kinyomása után egy minimális vér ami épp meglátszik a zsepin).Köszönöm a válaszokat egyébként!És igen 6-os , sok csokit ettem az átlagoshoz képest ami úgy nálam havi 3-4 szokott lenni most így karácsonykor eléggé megsokszorozodott amit bánok nagyon:c Szerinted lehet ez okozza?

Tekintve a koronára lehet hogy az ügyeletet hívom csak mivel kétlem hogy amúgy beengednének.

2020. dec. 31. 06:56
 8/14 A kérdező kommentje:
*a 3-4 alatt egy szelet csokit értek ,nem táblákat
2020. dec. 31. 10:24
 9/14 anonim ***** válasza:

(6) vagyok

Onnan sejtettem hogy sok csokit ettél mert nekem így lett aranyerem :D be lettél száradva a csokitól ha kétnap/több után tudtál csak kaksizni xd na de így jártál mint pl én. Remélem el tudsz menni a dokihoz mert ha az aranyered kifejlődik majd fura fájdalomban lesz részed persze ide tartozik a nyílalás is. Nekem 1 éve vagy több óta van aranyerem. Szerencsére nagyon jól "kezelem őket" igen 2 van xd ja és kinti ha tudni akarod többet róla akkor ott van az internet vagy írj privit. Ui: a kinti jobban fáj mint a benti. Mert össze megy az ánuszod ő pedig kint van. :D

2020. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De kerdezo, ezzel nem kell dokihoz menni feltetlenul. Menj el a gyogyszertarba, nezd meg, hasznal-e az aranyerre valo krem/kup, aztan ha nem, akkor hivd fel az orvost. Ugyeleten el fognak kuldeni.
2020. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!