Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érzékeny gyomorral hogy lehet...

Érzékeny gyomorral hogy lehet átvészelni egy antibiotikum kúrát (húgyúti fertőzésre)?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem be az első Ciprobay 500mg nevű antibiotikumot, és teljesen kiütött, azóta is hányingerem van, nem bírok enni, folyton alszok, fáj és nehéz a fejem. Felhívtam az ügyeletet, akik azt tanácsolták hogy felezzem a napi adagot, mert nagyon alacsony a testsúlyom, és már van történelmem a nem tolerált erős gyógyszerekkel, amikből csak kis adagot tudtam végül szedni, és emiatt lehet hogy a kevesebb adag fog beválni. De így is félek tőle, nagyon érzékeny a gyomrom, és nem tudom úgy bevenni a következő tablettát hogy ne egyek előtte, de nem megy le a falat. Valahogy ezt az étvágytalanságot és hányingert lehet enyhíteni? Napi hány adag normaflore ajánlott ilyenkor?
2020. dec. 31. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Probiotikumot mindenkeppen szedj, annyit, amennyi az utmutaton van, ne tobbet. Mindenkeppen enned kell a gyogyszer elott, probalj leeroltetni valamit, kulonben hanyingered lesz, vagy kihanyod. Huvelyflora helyreallito kupot is hasznalj, mert az antibio miatt, mivel kinyir mindent, a gomba elojohet.
2020. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A normaflore helyett ajánlom inkább a protexint nekem sokkal hatásosabb volt mindig. És próbálj meg valamit leeroltetni, először egy b6-ot vegyél be egy 20 perc múlva hátha jobb étvágyat csinal.
2020. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk kerhel inkább monuralt. A legtöbb hugyuti fertőzést simán megoldja és csak egy adag.
2020. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Ma reggel bevettem csak a tabletta felét, mint ahogy az ügyeletes tanácsolta, és sokkal kevésbé érzek mellékhatásokat. Remélem így is hatni fog, de legalább ébren tudok maradni, és nincs olyan durva hányingerem tőle (egyenlőre).
2020. dec. 31. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as, nekem a monural pl nem hatott, pontosabban ket napig lettem tole jol, utana hiaba tartottam be minden szabalyt, meg szedtem tozegafonyat, stb, visszajott a betegseg. Utana kaptam en is antibiotikumot meg, az hasznalt.
2020. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!