Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegség örökölhető?

A cukorbetegség örökölhető?

Figyelt kérdés

Én személy szerint eléggé egészségesen élek, rendszeresen edzek, nincs rajtam felesleg se. Azonban nagyon sokszor érzem azt, hogy borzasztó szomjas vagyok (elég sokat iszom), sokszor kell kimennem wc-re, és egyre többször van ilyen erős éhségérzetem, amikor leginkább valami édességet akarok enni, vagy bármit, ami ehető. Néha kicsit elhomályosodik a látásom is, és mostanában olvastam, hogy ez hozzájár a cukorbetegséghez.

A családomban nagyszülők részéről 4-ből 3 volt cukorbeteg, valamit apukám is az.

Lehetséges az, hogy hiába élek egészégesen, és nem vagyok elhízva se, mégis esetleg örököltem valahonnan a családból? Erre van esély?

ELőre is köszönöm a válaszokat, és boldog új évet Mindenkinek!:)



2021. jan. 1. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár egészségesen nem éltem, viszont vékony voltam. Igen örökölhető.
2021. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, orokolheto, de ki is alakulhat. Nem biztos, hogy feltetlenul az a baj, lehet hogy tul szigoru dietat tartasz, vagy barmi mas, de azert egy kivizsgalas nem art.
2021. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam örökölhető, tehát nagyon vigyázni kell. Menj el dokihoz, egyetlen csepp vérből megállapítják. Kezdeti stádiumot még vissza is tudnak szorítani.
2021. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy vércukormérőt és bizonyos időközönként ellenőrződ. Nem drága dolog, simán megéri.
2021. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyes gyógyszertárakban is lehet kérni tesztcsíkos vércukor mérést. Talán a hajlam örökölhető, de esetleg csak a nagyszülő-unoka ugrásban. Nekem is van 2-es típusú cukorbetegségem, de szüleimnek nem volt, viszont az anyai nagyszüleim elég elhízottak voltak, nekik talán volt (annak idején nem volt ennyire "divatos" ennek a diagnózisa 70-80 éve).
2021. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!