Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Látott valaki ilyet mint a...

Látott valaki ilyet mint a képen az egyik bekarikázott rész? A mandulánál arra a pici gombostűfejnyi csomocskára gondolok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

[link]


Az orvos nem nagyon foglalkozik most ezzel...


2021. jan. 1. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy nem.

A bekarikázottak:

A középső, az uvula, vagy nyelvcsap - teljesen normális, mindenkinek van.

[link]


A két oldalon kiálló dolgok meg szerintem egyediek. Ha nem okoznak fájdalmat, nem kell foglalkozni velük.


A képen jobboldalt, a manduládon lehet tüsző, ami a gennyes mandula előjele. Viszont akkor be lenne pirosodva, gyulladva.

Ezért azt gondolom, hogy ez detritus:

[link]

2021. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az mandulakő, de az nem karikáztad be.
2021. jan. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy mandulakő. nem jol tettem fel a kérdést mert nem a mandulámon van amit keresek hanem jobb oldalon elotte amit bekarikáztam. Az a nyalkahartya szinu kis kinövés. Pár honapja nőtt oda es körbe folyamatosan piros miatta ott minden. A doki meg ugye nem foglalkozik ezzel én meg ideges vagyok miatta, hogy ott van és azt se tudni micsoda.. Bipsziaval lehetne kideriteni mia az, de nem indokolt a levetele ezt a valaszt kaptam maganrendelesen is.
2021. jan. 2. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem milyen orvos mondta? Fogász? Szájsebész? Vagy fül-orr-gégész?

Mert esetleg még őket kérdezheted meg, hogy konkrétan mitől lehet.

Ezen a képen nem látszik, hogy a bekarikázott helyen gyulladás lenne. Hátul a torkod eresebb, enyhén gyulladt, de ha dohányzol, az lehet annak az állapotnak a következménye.

Még az jutott eszembe, hogy lehet nyálmirigy eldugulása (nyálkő), amitől így kiállnak ezek a dudorok, de általában, azzal fájdalom is jelentkezne.

Mindezekkel együtt véve sem vagyok orvos, csak mezei ápolónő, szóval mindenképp ha ez téged nyugtalanít, akkor a fenti orvosok egyikének a konzultációját kérném a helyedben.

2021. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szájsebész,sima fogorvos,és 2 fül orr gégész is látta. Nem dohányzom. Azt mondta a gégész, hogy öregségi szemölcs szerinte, de nemtudja biztosra. 😐
2021. jan. 2. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:

A bal oldalon manduládon régebbi gyulladás myoma lehet.A torkod kicsit be van gyulladva,piros,erezett.Gargalizálj sós vízzel.

A jobb oldalon lehet papilloma vagy valami kinövés féle.Ha nőni fog,lehet le kéne vetetni.

A nyelvcsapod teljesen normális,az enyém is így néz ki csak kétszer akkora mint a tied.

Mennyi idős vagy?

2021. jan. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szép a szád belseje,és szép nyelved van!
2021. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Idősebb korban sem normális,hogy szemölcs legyen a torokban.Nézesd meg másik orvossal is.Különben rendben van a torkod,szerintem.

Látom van mandulaköved,szedd ki,mert rossz leheletet okoz.Amúgy ártalmatlan.

2021. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!