Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beoltatnád magad covid ellen...

Beoltatnád magad covid ellen olyan tapasztalattal, hogy influenzaoltás mikor felvetted még súlyosabb lefolyást okozott, mint egy sima influenza?

Figyelt kérdés
Nem mindenki tapasztal mellékhatásokat, de ha te vagy az akkor ez nem vigasztal. Én például megtapasztaltam ezt a keresztreakció dolgot ami ismert mellékhatás az influenzaoltásnál. Ezzel az adottsággal nagyon hezitálok nem tudok dönteni. Sok ilyen tapasztalat van nem csak az enyém, hogy döntenek akikkel ilyen történt?
2021. jan. 2. 18:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
A nagymamámnál ugyanez volt. Majd két hétig feküdt magas lázzal, úgy hogy az ágyból alig tudott felkelni. Azt mondta, hogy akkor ebből a gyorsan összekotyvasztott vakcinából már nem kér:/
2021. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%
2x kaptam influenza oltást. Semmi bajom nem lett. Így ettől se tartok. Na, meg úgysem leszek az elsők között, akiket beoltanak.
2021. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem kotyvasztották össze gyorsabban, mint a többit. A többit is ugyanennyi idő alatt fejlesztik ki, csak többet tököl rajta a bürkokrácia. Állítólag nem lett kihagyva és nem lett lerövidítve semmilyen lépés a fejlesztés során, csak a vizsgálatokat és a jóváhagyásokat sürgették meg, hogy ne éveket kelljen várni arra, hogy egyáltalán valaki foglalkozzon vele. Ennyi. Sőt, az amerikai-német fejlesztésű vakcina működési elvét kidolgozó magyar tudóst valószínüleg fel is fogják terjeszteni a Nobel-díjra. És nem most kezdte el a kutatásokat, hanem ez egy 30 éves munka eredménye, szóval ezt a módszert bőven volt idejük kidolgozni.
2021. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
és ha valaki hajlamos allergiás reakciókat kiváltani, akkor az bármelyik oltásnál produkálhatja. #3-as voltam.
2021. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Egy hétköznapi antibiotikum is okozhat allergiás reakciót. Nekem volt egyszer elég durva.

De ez nem azt jelenti, hogy többet nem fogok gyógyszert szedni, ha kell majd vmiért.

2021. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos keveset tudnak az emberek az úgy alapvetően az oltásokról és a jelenlegi koronavírus ellenes oltásról is, így keverik a szezont a fazonnal. Nem mindegy, hogy elölt vagy gyengített vírussal oltanak be, ami egy gyengébb immunrendszernél akár okozhat kellemetlenséget, betegséget, vagy olyan oltással, ami egy bizonyos részecskét tartalmaz, így megbetegíteni nem tud. Az a vakcina, amivel jelenleg oltanak itthon (Pfizer) mRNS alapú, tehát a szervezetbe jutva termelteti azt a tüskefehérjét, amivel a vírus a szervezetbe jutva interakcióba lép az ember sejtjeivel. (Nem ez a fehérje fertőz!) Az immunrendszer különféle mechanizmusok révén működésbe lép, és amikor a szervezetbe bejut a fertőzőképes vírus, már egy tanult immunrendszerrel találkozik, aminek már nem akkor kell bajlódnia az ellenanyagtermeléssel, így elkerülhető a megbetegedés.

A pécsi virulógusokvan van egy oldaluk a legismertebb közösségi portálon, ahol a jelenleg lézető covid elleni vakcinákat mutatják be, érdemes elolvasni, érdekes.

Engem személy szerint a héten oltottak be, 1 napos karfájdalmat leszámítva (ami előfordult nálam influenza, hepatitis, tetanus oltás után is) egyéb kellemetlenség nem ért, rettegett anafilaxiás reakciója eddig egyik kollégámnak sem volt.


Gondolom most le fognak pontozni :)

2021. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Autóba is beülök akkor is, ha korábban egy másik autóval belém jöttek hátulról.
2021. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Az a nő 30 akárhány évig alapkutatásokkal foglalkozott, nem pedig a mellékhatások gyűjtésével. Ne ferdíts a tényeken, meg jöjj azzal, hogy Nobel-díj, meg magyar stb. Nem releváns
2021. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%
"Igen. Autóba is beülök akkor is, ha korábban egy másik autóval belém jöttek hátulról." Gratulálok az újabb mellébeszélőnek. Nem vagytok még elegen.
2021. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
"Engem személy szerint a héten oltottak be, 1 napos karfájdalmat leszámítva (ami előfordult nálam influenza, hepatitis, tetanus oltás után is) egyéb kellemetlenség nem ért, rettegett anafilaxiás reakciója eddig egyik kollégámnak sem volt." Ja, de ha valakinek a kölyke bénul le az oltástól, az anekdotikus információ :) viszont az, hogy sem te, sem pedig az ismerőseid nem kaptak anafilaxiás sokkot, az egy tudományos érv :D
2021. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!