Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon komoly derékfájást...

Nagyon komoly derékfájást hogy lehet a leggyorsabban elmulasztani?

Figyelt kérdés

Csak olyan szinten, hogy munkaképes legyek...

Ez a kérdést öt napja írtam ki, már hatodik napja, hogy fekszem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1087438..


Az ott leírtakon felül annyi előzmény volt, hogy előtte való nap valószínűleg túlzásba vittem az elektromos stimulátor használatát, nem tudom, van-e összefüggés, de másnap kezdődött.

Most itt tartok:

Flectort szedek. Kenem magam, felváltva, Cartidol, Kovitox, meg vetettem zöld lóbalzsamot. Illetve egészen enyhe fokozaton használok ilyen elektromos izomstimulátort. Meg ágyban fekve próbálom időnként nyújtani. A spontán begörcsölések elmúltak.


Mozdulatlanul fekve nem fáj, oldalt sem, csak az átfordulás. Viszont lábra állni nem tudok. Pontosabban a mosdóba ki tudok menni, de csak 45 fokban döntött derékkal, rogyasztott térddel tyúklépésben. A fürdéshez is segítség kell. Asztalnál de tudok egyenesedni, de csak addig, amíg támaszkodik.


És holnap mennem kellene dolgozni. Ha esetleg olvassa valaki, hátha tud valaki valami csodamódszert, ami még ma lábra állít. Vagy ilyenkor hogyan tovább? Ha holnap fel is hívom a dokimat, így a rendelőbe se tudok bemenni. Kivizsgálásokra főleg. Ilyenkor mi van?


Bár inkább dolgozni mennék. Esetleg valakinek valami ötlete?



2021. jan. 3. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Azt írtad 6 napja fekszel. Miért nem mentél el már az első napon masszőrhöz vagy hívtad ki magadhoz? Ha a te városodba nincs is masszőr a környéken biztosan van. Az helyre tett volna és a maradék 5 napot meg a pihentetésére szánhattad volna. Mostanra már semmi bajod nem lenne. De hogy most mit csinálj 1 nap alatt? Szerintem még most is masszőr,de mivel holnap dolgozol így nem fogsz tudni rápihenni, ami nagyon nem tesz jót neki.
2021. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"45 fokban döntött derékkal"

Mármint oldalra vagy előre?

2021. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ki tudja mi van emögött!? Becsípődés, gerincsérv? Azt a rezgő micsodát hagyd abba. Holnap nem tudsz dolgozni menni, hívd ki az orvost, kimegy házhoz, főleg most a járvány alatt. Addig is izomlazítóval tudod kenegetni.
2021. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
72%
Orvost kell hívni.
2021. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem (30F aki 90F-nek erezte magat amikor csak derekszogben tudott jarni) ket het alatt mult el, pihenessel, fekvessel majd amikor tudtam setaltam a lakason belul.

Nem hiszem, hogy igy tudsz dolgozni, csak meg rosszabb lesz.

2021. jan. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5, hát ez az. Hogyan lehet leggyorsabban? Lassan.

Nekem volt, mikor 3 hét volt a fekvés. de nem azért írom, hogy übereljelek (belefutottam ilyen helyzetbe egy közösségi oldali ismerőssel :D ), csak a saját élményeimet teszem közzé.

2021. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#2: előre

#1: Mert utána olvastam, és azt írják, van, amikor kimondottan tilos a masszázs, így nem mertem. Főleg, hogy azt lehet olvasni, ugyanannyi a kókler, mint a valóban hozzáértő. És nem is ismerek egyet sem. Itt nálunk nincs. Szomszéd városba meg hogy menjek át, amikor a mosdóig alig megy?

2021. jan. 3. 09:34
 8/11 A kérdező kommentje:
#3: Mi a baj ezzel a rezgö kütyüvel? Tavalyelőtt rengeteget segített.
2021. jan. 3. 09:42
 9/11 anonim ***** válasza:
3 vagyok. Azért, mert ha gerincsérv mégis, akkor annak csak ártasz a rezgő kütyüvel. Igazából a becsípődésnek de tesz jót. Az izomhúzódásnak viszont jó. De mivel ártani nem akarunk, azt meg nem tudjuk, hogy használna-e így diagnózis nélkül inkább ne használd.
2021. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Értem. Köszönöm.
2021. jan. 3. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!